Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Andělské abeceda

17. září 2011 v 12:35 | Adri |  Zajímavosti o andělech
Pomocí těchto abeced lidé dříve mluvili s anděly. Jak říkám - každému vyhovuje jiný způsob komunikace. Mně vyhovuje ten "sluchový", někomu zase může více ten obrazový, a proto dělá automatickou kresbu a hledá v ní tyto znaky, které dávají odpověď andělů.
Probíhá to tak, že s čistou hlavou si sednete s papírem a tužkou někam do tichého příjemného místečka s jediným záměrem - spojit se s andělem a použít k tomu takovou a makovou abecedu.
Necháte ruku volně klouzat po papíře, možná budete cítit, jak ji za vás ovládá někdo jiný. Pokud vám to přijde efektivnější se zavřenýma očima, nikdo vám v tom nebrání. Mezi těmi klykyháky by se vám měly zobrazit písmena této abecedy.
Možná si říkáte, proč nepoužít normální abecedu - Jde tady o symboliku. Symbolika se na určitý znak nalepuje podle toho, k jakým účelům je používán. Tyhle ty abecedy proto budou pro komunikaci vhodnější a mělo by to i jít proto lépe.
Já používala pouze Thébskou abecedu, na ostatní jsem se vykašlala - proč si věci zbytečně komplikovat, když se s andělem domluvím bez toho všeho kolem. Nejlepší je si prostě někam do ticha sednout a tam si s ním povídat...


Thébská abeceda
Někdy se jí říká také Čarodějnická abeceda, protože je hojně používaná moderními čarodějnicemi a lidmi z hnutí Wicca. Nejpesnější název však jsou Honoriovy runy - podle jejího údajného autora, Honoria z Théb. Tahle abeceda se poprvé objevuje v knize Polygraphia, jíž napsal napsal Johannes Trithemius (rok 1815). Jde o jednu z knih, která byla na začátku trendu knih o kryptografii. Trithemius jako jejího stvořitele uvádí Honoriovi avšak jeho žák Agrippa autorství těchto znaků připisuje Pietrovi D'Abano (v knize "Okultní filozofie)


(ten poslední znak znamená ukončení věty).
Abeceda Malachim - The Malachim Alphabet
První se o ní zmínil Cornelius Agrippa (již zmiňovaný výše) během 16. století ve své knize "Okultní filozofie" (Třetí kniha, třicátá kapitola). Později ji během 19. století převzal Francis Barrett ve své knize "Magus".
Její kořeny leží v hebrejské a řecké abecedě, píše se zleva doprava vodorovnými tahy.
Říká se, že tato abeceda je používána mezi vyššími hodnostáři Svobodných zednářů, či dokonce samotných Illuminátů. Obrázková verze níže pochází z knihy Biblioteca Magna Rabbinica, která byla napsána r. 1675 mužem známým jako Bartolozzi.


V angličtině si tyto knihy můžete přečíst zdarma na internetu.
Zde je kniha Francise Barretta "Magus"
Zde je kniha "Okultní filozofie"

Andělská/Nebeská abeceda - The Celestial Alphabet
Další styl písma, o němž se můžeme dočíst v knize "Okultní filozofie". Zaklády pochází z hebrejské a řecké abecedy (podobně jako malachimská abeceda). Dalo by se říci, že jde o "upgradovanou verzi" melachimské abecedy. Z těchto zmiňovaných abeced je nejméně známá a používaná. To ovšem neznamená, že by v něčem byla horší. Prostě sedne méně lidem.


Enochiánská abeceda - The Enochian Alphabet
Světlo světa spatřila díky slavné dvojce zběhlé v okultních praktikách, dr. John Dee (1527-1608) a sir Edward Kelly (1555-1597), dvorní astrologové a mágové Rudolfa II. Údajně se k němu dostali právě díky andělům. V tomto jazyku se také říkaly Enochiánské klíče, se kterými se měly zavolat andělé. - Tady to mágové moc netrefili, andělé jsou u člověka téměř neustále a pokouší se o komunikaci :) Tato abeceda dala vzniknout také enochiánská magie, jíž se věnoval také známý Alesteir Crowley.


Dýková abeceda - The Daggers Alphabet
Tahleta abeceda je snad nejnáročnější na psaní. Je totiž tvořená tahy ve tvaru dýk. Její stvořitel je Alesteir Crowley a poprvé ji představil ve své knize The Vision and the Voice.
Používala se i krůzným rituálním účelům, nejen na komunikaci s anděly.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | Web | 4. listopadu 2011 v 18:31 | Reagovat

Už ji celou umím :) Je to jako učit se azbuku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."