Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Ticho, prosím

23. září 2011 v 15:32 | Adri |  Na téma
Když tuhle větu někdo řekne, zdá se mi jeho přání skoro nesplnitelné, pokud chce ticho. Vždycky se zvuky najdou, byť je ve vaší hlavě. I když většinou tuhle větu člověk spíš pronese, když chce něco slyšet. Budeme se tedy bavit, jak takové relativní ticho zní. Já mám ráda relativní ticho, protože při něm se dobře přemýšlí, až na to, že se moc dobře nepředstavuje. Já brouzdám na youtube a hledám různé styly hudby na inspiraci. I když někdy si přeju tu hudbu utnout na chvilku přemýšlení, aby to nebyly jen slátaniny. Když slyšíme ticho, vlastně neslyšíme ani tělem ani duší - což je špatné. I hluší vám potvrdí, že něco slyší - ale v duši. Ticho je krásné, dá se při něm uvolnit, hlavně lidé z velkoměst by si alespoň měli trochu dopřát a tím myslím ten, co vnímáme ušima. Ale najdou se i mezi námi někteří, kterým ticho připadá depresivní. Podle mě ho v dětství nebo jindy zažili až příliš moc. Nic se tedy nemá přehánět. Zkuste se na chvíli uvolnit a vnímat ticho. Pokud to jen jde. Samozřejmě uslyšíte tlukot svého srdce, nebo tepny ve vašich uších. Někdy přemýšlím, jaké by to bylo neslyšet vůbec nic. Ani sebe. Ani srdce. Dívala bych jsem na zprávy pro hluchoněmé..... Ne, tohle bych asi určitě nedokázala. Jaké miluju ticho? Přírodní. To znamená jsem hluboko v lese a poslouchám zvuky lesa. Zkuste se zaposlouchat na příští procházce.


Ticho = klid

Mír všem!

Peace

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."