Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Vědci objevili pod mořem ztracenou pevninu - Co se stalo?

27. září 2011 v 13:55 | Adri
Zajímavé je, že suché období zkoumané pevniny prý trvalo údajně jen 2,5 milionu let. Zdá se, že se událo něco, co ji zase poslalo ke dnu. K tomu mělo dojít zhruba před 26 miliony let. Podle geologa Whita z Cambridgské univerzity je 205 milionů let z pohledu geologie velmi krátké časové období. Nešlo zřejmě o nějaký běžný proces. Vědci pracují na teorii, že rychlé zvraty v osudech pevniny mohl způsobit takzvaný islandský sloupec - masivní magmatický proud, který se nachází pod Islandem. Geologové jej přirovnávají k horské skvrně, která rozpaluje a ve vlnách nadzvedá zemskou kůru. Teorie je taková, že magma by se mohlo nějakým způsobem dostat pod tuto pevninu, nadnést ji až nad hladinu moře. Když pak oblast vychladla, pevnina nebyla ničím udržována a zkrátka klesla. Nic ale není jisté a pravda o osudech Atlantidy severu může bát docela jiná. Kam se až vědci s využitím moderní technologií dostanou v pátrání po příběhu ztracené pevniny?...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."