Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Vědci objevili pod mořem ztracenou pevninu - úvod

26. září 2011 v 12:15 | Adri
V severním Atlantiku je 56 milionů let pohřbená tajemná země

Pod mořským dnem severního Atlantiku vědci nedávno objevili neznámou pevninu, která kdysi vystoupila z oceánů nad hladinu a poté se poměrně krátké době znovu potopila do hlubin. Proč k tomu došlo a jaká byla tehdejší podoba pevniny, kterou dnes kryjí milony let staré mořské usazeniny?


Atlantida severu - tak se nyní přezdívá nové pevnině, kterou vědci objevili hluboko pod mořským dnem nedaleko britského souostroví Shetlandy. Pomohly jim k tomu průzkumy ropných společností, které zaznamenávaly podivné anomálie na dně severního Atlantiku. Bádání je však teprve na začátku a nový objev je zatím stále tajemný. Jak asi tento kus země vypadal předtím, než jej vodní masa uvěznila v mořském hrobě, a proč k tomu vůbec došlo? Mohla zde někdy žít nějaká vyspělá civilizace, nebo šlo jen o pustý ostrov, jímž se není potřeba zabývat? Na všechny tyto aktuální otázky budou vědci teprve hledat odpovědi. Je to však náročná výprava proti proudu času.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."