Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Vědci objevili pod mořem ztracenou pevninu - Zkamenělá krajina

27. září 2011 v 13:46 | Adri
Nově objevenou pevninu o rozloze více než 10 000 čtverečních kilometrů dnes kryje silná vrstva mořských usazenin. Technika však vědcům pomohla zjistit, jak přibližně mohla vypadat, když ještě nebyla souší. Krajina je podle všeho pahorkovitá s s údolími a horskými vrcholy. Výzkumníci se také domnívají, že nalezli koryza osmi hlavních řek. "Vypadá to jako mapa na kousku země na pobřeží. Je to jako dávná zkamenělina krajiny, jež se uchovala dva kilometry pod mořským dnem."
Popisuje zjednodušeně britský geolog Nicky White, který se podílí na výzkumu. První vzorky vyzvednuté z potopené pevniny nasvědčuju tomu, že v dobách, kdy ještě byla nad hladinou, na ní bujel život. Dokazovat to mají prý pylová zrníčka a také úlomky uhlí, které byly ve vzorcích identifikovány. Řeky, údolí, rostliny - to vše tu bylo. Lze uvažovat o tom, že by takovéto místo mohlo být v prehistorických dobách vhodnou lokalitou k vývoji neznámých druhů živočichů, nebo snad dokonce inteligentních bytostí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 14:40 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."