Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zlatý drak

24. září 2011 v 12:27 | Adri |  Druhy Draků
Zlatý drak je nejsympatičtější ze všech existujících draků. Je velice inteligentní a díky jeho přesvědčení je pro lidi vždy štěstím, když se s ním setkají.
Umí měnit svou podobu a často se vydává za bytosti nebo zvířata. Ve své obvyklé podobě má zlaté šupiny, které jsou samy o sobě magické; proto se nedají prorazit obyčejnými zbraněmi, a i kouzelnými je těžké zlatého draka zasáhnout.
O zlatém drakovi se toho příliš neví. Ani mudrci, kteří dobře znají život a zvyky draků, se nemohou shodnout na tom, jestli je zlatých draků víc, nebo jestli ve skutečnosti existuje jenom jeden jediný Zlatý drak.
Říká se totiž, že Zlatý drak je patriarcha, prapředek všech draků; a že čas od času přichází na Zem. Zajímá se o lidi a je kronikářem jejich rodu; ví o nich i o jejich dějinách mnoho a navštěvuje je někdy ze zvědavosti, někdy s nějakým důležitým posláním, proto je důležité ho vyslyšet, když vám něco chce sdělit.


Dech zlatého draka může být jakýkoliv; má schopnost vydechovat všechno, co vydechují ostatní draci, a může si při každém útoku vybrat. Navíc může vydechovat tzv. zlatý třpyt.
Na povrchu všech věcí, které se dostanou do jeho dechu, se vytvoří tenký zlatý povlak: na stromech, na šatech i na lidské kůži. Pokud jste zasaženi do obličeje, nemůžete dýchat... Pokud právě toto zlato z něčeho seškrábete, jste boháč.

Přeměna z jedné podoby do druhé trvá půl hodiny. Svůj dech může drak jako jediný použít šestkrát za den, v dračí podobě si může vybírat ze všech existujících typů dechu v lidské a jiné podobě smí používat pouze zlatý třpyt.

Když už ale musí bojovat, útočí nejraději kouzly. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."