Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Dodatek: Ultima thule - leží u Evropy tajemná země z konce světa?

8. října 2011 v 11:07 | Adri
Další záhadnou zemí dávných časů je ostrov označovaný ve starověku jako Ultima Thule. Byl považován za nejzazší kus světa a kolovalo o něm velké množství pověstí a tajemných příběhů.
Přibližně kolem roku 325 př. n.l podnikl významný řecký průzkumník Pýtheás z Maissilie (380 - 310 př.n.l.) průkupnickou cestu do nejsevernější oblastí Evropy. Údajně měl tehdy navštívit tajemnou zemi Ultima Thule. Popsal ji ve své knize o Oceánu. Ta se však nedochovala. Z jeho cesty nám ale do dnešních dní zbylo jen několik indícií, které mají vést k nalezení Thule:

Je vzdálená šest dní plavby od Británie.
Připravuje se tam nápoj z medu a chleba.
Na Thule jsou lidé živi ze zrna, zeleniny, kořínků a lesních plodů.
Na Thule se z důvodu špatného počasí obilí mlátí v domech.
Na Thule jsou bílé noci, slunce zapadá jen na krátko a jen se trochu zašeří.

Pod těchto dávných popisů se dnes domníváme, že onou zemí opředenou legendami může být norský ostrov Hitr, estonský ostrov Saaremaa, některý z Faeterských nebo Shetlandských ostrovů, či jiný z řady Baltských ostrovů. Nikdo však nedokáže Thule lokalizovat přesně.
Proč byla Thule pro naše předky tak tajemná? Je to jen kvůli tomu, že se má nacházet "blízko konce světa", který ve starověku lidé považovali za reálný? Nebo snad kdesi na severu skutečně existovala nějaká jiná země, která se ztratila či byla úmyslně skryta, a dnes hledáme Thule na špatných lokalitách?
Okultismem zaujatí nacisté se domnívali, že Ultima Thula je skutečná země, a že právě odsud vzešla, dle jejich názoru, dokonalá Árijská rasa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."