Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Moje úvaha na Stmívání

16. října 2011 v 13:29 | Adri |  Moje úvahy
Začneme (aby to bylo pěkně popořadě) 1.dílem - Stmívání.
Stmívání je o jisté Isabelle - která si raději nechává říkat Bella. Ta se přestěhuje od své matky k otcovi, který bydlí ve Forks, městečku kde neustále prší. Ve škole potká okouzlujícího Edwarda Cullena a okamžitě se do něj zamiluje. Je v tom malý háček - Edward je upír. Není ale nebezpečný, protože loví pouze zvířata, to znamená, že pije pouze zvířecí krev, stejně tak jako jeho upírská rodina. Bella taky zjišťuje dary některých upírů, Edward čte myšlenky, Alice vidí vize - minulost přítomnost a budoucnost a Jasper si umí zahrávat s vašimi emocemi. Všichni jsou na Bellu hodní a tak ji pozvou, ať se koukne, jak upíří hrají baseball. Při baseballu si jich všimnou ale ostatní upíří, kteří bohužel nechtějí dodržovat stejná pravidla jako Cullenovi. Začnou Bellu lovit. Jeden se vzdá, druhou upírku se nepodaří nalézt a třetího zabijí.
Docela pěkné, že?

Doporučuju přečíst! Je to Stephaniino první dílo, tudíž postupem vyvíjení příběhu se zdokonaluje. Tato úžasná sága vzniká snem Stephanie a tuto myšlenku jsem pečlivě zvážila a promyslela a nakonec jsem se dopracovala k tomu, že od Listopadu zde můžete postřehnout dvě nové rubriky: Moje sny + Vaše a Výklad snů.
Sen je velice dobrým pomocníkem k začátku příběhu, ale je docela těžké o něm napsat román. Začínala jsem se stmíváním ještě dříve, než byl natočen nový měsíc, takže jak jsem si hned první knížku koupila, musela jsem čekat měsíc, než to bude na internetu. Měla jsem úplně jiné představy! Moje oblíbené scény tam nebyly (co se dá dělat), moje představy o hercích byly úplně jiné (hlavně Jacob, Eric, Emmet a Alice) kdyby jste viděli, jak jsem si to představovala, hodili byste mě do studny... :) Moje oblíbená knižní pasáž je V Restauraci a moje filmová je bezprostředně Baseball. Stmívání je taková teenegrovská upíří pohádka...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 teenage-world teenage-world | Web | 16. října 2011 v 13:33 | Reagovat

zaujímavo napisane

2 Aya Aya | Web | 22. ledna 2012 v 19:26 | Reagovat

Pěkně napsané :) A je to úžasný film.. Ale podle mě je lepší stejně knížka :)

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 22. ledna 2012 v 19:30 | Reagovat

[2]: souhlasím :) Knihy ti dají mnohem více než film. Je to tam vše více rozebrané a obsáhlejší. Nejoblíbenější kniha je Stmívání, po ní Rozbřesk, Zatmění a na konci Nový měsíc....
Můj žebříček se ale co chvíli mění :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."