Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Šifra Voynichova manuskriptu je prý rozluštěna! Je klíč skrytý v rostlině?

26. října 2011 v 9:27 | Adri
Obrazem, klíčovým pro rozluštění a pochopení celého textu Voynichova manuskriptu, má být podle Zlatoděje kresba symbolické rostliny na straně označené 2r. Právě zde alchymista pozornému čtenáři odhaluje, že při svém šifrování používá kabalistickou gematrii. " Rostlina roste zespoda nahoru, takže se podívejte na kořeny té symbolické rostliny. Co tam vidíte? Každý kdo umí trochu číst, tam musí vidět písmena!!! Ta písmena jsou C,G,S,L. Takže vážení badatelé a nevěřící Tomášové, ALCHYMISTA DO KOŘENŮ SYMBOLICKÉ ROSTLINY SCHOVAL CELOU ŘADU PÍSMEN, a to čísla tři. V gematrii totiž číslicí 3 odpovídají písmena C,G,S,L." Vysvětluje bloger. Zvláštní zelené listy mají ve skutečnosti zobrazovat tři páry rukou, které mají naznačovat, že autor rukopisu používá při alchymistických pokusech pomoc svaté Trojice. Významnou stranou rukopisu je také strana 76r, kde má kde má být připomínán český kazatel a náboženský reformátor Jan Hus (1371-1415). Na této straně autor údajně šikovně zašifroval několik dat, která ukazují na kostnický koncil a datum smrti mistra Jana. A klíčová má byt strana 66, kde prý autor manuskriptu měl nakreslit svůj autoportrét i se svým jménem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."