Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Téma týdne - Déšť

28. října 2011 v 21:00 | Adri |  Na téma
Jsem v Rakousku a ožívám si... O tom ale později. Udělala jsem si čas na krátké téma týdne, protože tu budu až..do neděle :)
Hodně lidí nemá rádo déšť. Ale proč? Přece i s deštěm je plno zábavy. Nemusí být jenom studený, teplý, prudký, pomalý, dlouhý, krátký... Má ale i svou jedinečnou vlastnost navozovat atmosféru. Všechno více provoní. Když se po dešti vydáte do lesa, na louku, mnoho toho můžete vnímat všemi smysly. V lese cítíte hlavně tu vůni mokrého dřeva a listí, možná i trochu houby, které právě rostou. Z listů pomaličku a líně odkapává voda. Přijde mi, že skoro nechtěně. Ta kapka chce na tom listu zůstat! Ale jak, když list už je mokrý, tudíž se do něj vsáknout nelze. A tak kapka zkouší a drží se zuby nehty. Občas ucítíte, jak vám tato jedinečně bojující kapička spadne na ruku.


Louka je úplně jiná. Kapičky už nebudou na listech a vsáknuté do stromu, ale budou se pěkně držet trávy. Když totiž kapička nespadne do lesa na list, jejím nejlepším osudem je spadnout na louku. Při zkoumání vám doporučuji si raději vzít gumáky nebo jiné nepromokavé boty. Tráva se krásně prohýbá pod tíhou kapek a jako na klouzačce ji pošle do země. Vylézají ale taky broučci a všelijaký možný hmyz, jenž žije na loukách a staví si v zemi chodbičky. To se potom sejdou úplně všechny breberky společně se žížalami a slaví svátek deště. Ano slaví. Kapky jim tam udělají pořádek, všechno prometou a osvěží. Když ale breberky jsou už hodně dlouho spolu venku, začíná jim být nedobře. Oni jsou totiž zvyklé na ty svoje malé prostůrky, kde v noci spí. Je tam pěkně teplíčko a měkko. Jeden po druhém potom začínají nadávat a organizují různé protestace. Vždy, když už jim to pořádně všem pocuchá ty jejich pidi nervy, déšť přestane.

Můj nejhorší déšť, při kterém jsem byla venku, byl ten na Srí Lance (Cejlonu). Byl sice jen na pět minut, právě jsem se čvachtala v oceánu a Kap! kapkapkapkapkap... A zrychlovalo to a nabíralo na síle. Člověk by tomu nevěřil, ale strašně to bolelo (no právě, jenom v plavkách..). Rychle schovat!

Je známo, že déšť, působí taky na člověka. Většinou na něj působí únavou. Znám ale jedno perfektní cvičení jak tomu zabránit! - O tom příště :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."