Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Jak do jídla (i nápojů) vecpat co nejvíce energií?

5. října 2011 v 18:07 | Adri |  Léčivé potraviny
Začněme základním esoterickým pravidlem: Je nejlepší sníst každý den celou rostlinu. To ale neznamená že sníte mrkev i s natí apod, ale například listy - rukolu, plod - jablko, kořen... a tak dále.

Další rada zní, že máme potravu čerpat z moře (i z řek, potoků apod. - prostě z vod) a od Matky země a tato strava má být vyvážená.

Uvedeme si tu tabulku jídel na základě učení podle jin-jang (jin - ženský princip jang - mužský princip).

Extrémně jin:
Alkohol
Kouření
Cukry
Sladkosti
Nápoje
Oleje
Ovoce
Mléčné výrobky
Semena a ořechy
Vyrovnaně jin-jang
Zelenina
Luštěniny
Obilí
Ryby
Maso
Vejce
Extrémně jang

Sojová omáčka
Sůl

Je nutné mít jídlo vyvážené - jin-jang. Pokud například si dáte čokoládu, je lepší si potom hlavní jídlo trošku více osolit. Potraviny, které jsou extrémně jang, dodávají více energie a zpevňují. Extrémně jin zklidňují a harmonizují.

(tomuhle systému se říká makrobiotika)

Další pomůcky, na které si můžete vzpomenout při dělání jakéhokoliv jídla:

- Míchejte pouze doprava (nabijete jídlo tímto konstruktivní energií - vysvětleno - Země se otáčí doprava)
- Do jídla se vtisknou naše emoce, proto nedoporučuju vařit, když vám zrovna tečou nervy. Jídlo by nemuselo zrovna působit blahodárně. Při přípravě jídla (respektive i nápojů) nikam nespěchejte a pracujte s láskou.
- Pokud jídlo nemáte k dispozici upravit (například v restauraci) představte si, že vaše jídlo je obalené v bílém jasně zářícím světle.
- Pokud jste kreativní, je dobré si třeba vymyslet krátkou modlitbu před každým jídlem, abyste očistili jídlo od destruktivních energií.

Dejte si pozor především na maso. Dávejte si jej maximálně 3x týdně. - Vždyť i naši předkové, ti co se jimi masožrouti tolik ohánějí, nejedli jenom maso. Jednou se jim poštěstilo ulovit mamuta, tak se nadlábli a další měsíc si stačili bez masa. Navíc z toho mamuta vypotřebovali úplně vše.
Není to pouze z důvodu ochrany zvířat, ale i z ochrany vašeho žaludku. Když se zabíjí násilně zvíře, trpí a je ve stresu. Destrukce tak už je v mase. Pokud mu však v klidu někdo sdělí, že musí být zabito kvůli tomu, abyste se najedli a poděkujte. Nejlepší je totéž provádět i s rostlinami, ale v nich ta destrukce je mnohem slabší.

Pokud se vám tohle hodilo a chcete se dozvědět
více, napiš komentář prosící o další článek na toto téma.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 14:40 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 20. března 2013 v 17:07 | Reagovat

Jo, tohle je zajímavé. Už jdu vymýčlet motlidbu na harmonizaci pokrmu. Sice umím vytvořit jen dekadentní básně, ale přece nebude těžké vymyslet něco konstruktivního.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."