Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Nerozumíte některým slovům v magii? 1.část

5. listopadu 2011 v 8:02 | Adri |  Pomůcky a různé produkty
AKÁŠA
Duchovní éter, pátý okultní a všudypřítomný živel, jenž zahrnuje ostatní čtyři živly - zemi, vzduch, oheň a vodu, které z něj vycházejí.
AMULET
Předmět nošený, přenášený nebo vložený za účelem ochrany před negativními silami či vibracemi.
ARADIA
Nejběžnější wiccanské jméno Bohyně.
ASTRÁLNÍ PROJEKCE
Praktika oddělení vědomí od fyzického těla. Umění přenášet vědomí z fyzického těla do astrálního, takže člověk vnímá astrální rovinu a pohybuje se v ní, zatímco fyzické tělo zůstává v nehybnosti.

ASTRÁLNÍ ROVINA
Rovina bytí a vědomí, na níž funguje astrální tělo. Je to rovina širokého spektra: "nižší astrál" je v úzkém spojení s fyzickou rovinou, zatímco "vyšší astrál" je blízko mentální rovině (viz Éterická rovina).
ASTRÁLNÍ TĚLO
Psychický "dvojník" fyzického těla, který se skládá z látky řidší, než je hmota, ale hrubší než mysl nebo duch (viz éterická rovina).
ATHAM
Nůž s černou rukojetí, na níž jsou řezby. Na rozdíl od nože s bílou rukojetí je atham čistě rituální nástroj. Používá se hlavně pro nakreslení a zrušení magického kruhu. K tomuto účelu však lze používat i magický meč.
ČARODĚJNICKÁ LAHEV
Láhev či jiná příhodná nádoba obsahující byliny, jehlice, střepy skla a další předměty určené k ochraně osoby či místa od zlých sil. Většinou je umístěná v domě nebo zakopaná na zahradě.
ČARODĚJNICTVÍ
Praktikování přírodní magie - magie kamenů, bylin, svíček apod.
ČISTÉ VIDĚNÍ
Schopnost vnímat fakta, události a ostatní informace jiným způsobem, než pomocí pěti standardních smyslů.
DEOSIL
Ve směru hodinových ručiček, ve směru pohybu Slunce (srov. widdershins).
DÍVKA (panna)
Funkce, kterou v mnoha sborech zastává jedna z členek. Působí prakticky jako asistentka velekněžčina.
DOMINANTNÍ RUKA
Ruka, kterou se píše; magicky obdařená ruka.
EGREGOR
Energetický informační útvar v astrální rovině. Každý z nás ho vytváří jakýmkoliv činem a myšlenkou.
ELEMENT
Živel, prvek. Patří k nim země, vzduch, oheň a voda plus duch, který je všechny zahrnuje (viz Akáša). Elementy jsou chápány jako říše nebo přírodní kategorie (hmotné i nehmotné) a nesmíme je zaměňovat s fyzikální tabulkou prvků, kterou moderní čaroděj samozřejmě přijímá, ani s alchymickými elementy, jako je síra, rtuť a sůl.
ELEMENTÁL
Primitivní entita, která má povahu některého ze čtyř elementů. Toto slovo se také používá pro lidskou myšlenkovou formu, která se odděluje od svého lidského původce, a to bud' spontánně vlivem silné emoce, nebo záměrně mentálním úsilím, a dočasně získává nezávislou existenci. Mentálním úsilím "stvořené elementály" mohou dostávat za úkol léčit. Také jsou občas zneužívány pro zlovolné psychické pronásledování.
ESBAT
Slavnost úplňku konaná 12- až 13-krát do roka.
ETERICKÁ ROVINA
Tato rovina je fyzické rovině blíž než astrální.
ETERICKÉ TĚLO
"Aura" některých lidí, která je pro senzibily viditelná, bývá spojována s éterickým tělem.
EVOKACE
Rituální "vyvolávání" entity vyšší než lidské pro komunikaci s volajícím, a to prostřednictvím média nebo viditelného projevení (srov. invokace).
EXORCISMUS (vymítání)
Vypuzování zla, negativních sil či duchů.
FASCINACE
Schopnost podmanit si druhé lidi zvuky, pohledy, barvami apod.
FETIŠ
Předměty, které hrají v magickém jednání významnou roli, stávají se sídlem nadpřirozených sil. Lze jimi odrážet magické útoky a provádět škodící kouzla.
GNOM
Primitivní entita z říše zemského elementu.
GRIMOÁR
Kniha zaříkávadel a magických procedur.
HEXAGRAM
Šesticípá hvězda, známá také jako pečeť Šalomounova nebo (v kontextu mimo okultismus) jako hvězda Davidova. Jsou to dva do sebe prostoupené trojúhelníky podle principu "jak nahoře, tak dole".
INVOKACE
Rituální přivolávání entity vyšší než lidské, a to proto, aby s volajícím komunikovala bud' prostřednictvím média, nebo pomocí viditelného projevení, nebo aby vstoupila do lidského těla jako při evokaci. Podle některých autorů se "evokace" vztahuje jen na zlé duchy a "invokace" na dobré duchy.
IDEOPLASIE
Vlastnost, pomocí které silou vůle proměňujete okolnosti tak, aby vám všechno vycházelo.
KARMA
Přenáší z jedné inkarnace do druhé rovnováhu negativních a pozitivních přínosů z minulých životů, které je třeba nakonec rozpustit. Z okultního hlediska nelze uniknout opakovanému znovuzrozování a přejít do vyšších rovin bytí, dokud je karma "zatížená dluhem".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."