Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Hon na čarodějnice

3. prosince 2011 v 19:42 | Adri |  Na téma
Hony na čarodějnice se prováděly převážně ve středověku v Evropě. Hony se pořádaly, protože byli lidé zaslepeni hromadných vyznáváním křesťanství. A nejhorší na tom je, že křesťanství to ani nebylo, bylo složeno pouze z pověr, protože přečíst si bibli mohli jenom vybraní lidé. Oni samozřejmě víru všelijak pokrucovali, až se vymyslel fenomén čarodějek. Začalo to tím, že chtěli kněží odstranit jednu nepohodlnou ženu a tak si na ni vymyslely, že je čarodějka. Obyčejní lidé začali přemýšlet trochu z jiného úhlu : určitě jich tady takových bude více!
I začali podezřívat muži své sousedky, manželky, sestry, matky i milenky z čarodějnictví. Pokud se jim něco nezdálo, tak svázat a šup s ní do řeky nebo zaživa upálit.
Tím si ale lidé pěkně zavařili. Obviňovali nevinné ženy (či dívky), někdy se jim i poštěstilo chytit začínající dobrou čarodějku, která se nestačila ani v magii porozhlédnout, porozumět ji a byla v plamenech. S ní byla v plamenech taky její kniha stínů, kterou si vedou čarodějky dodnes.
Je smutné, že pár nešťastných začínajících čarodějek takhle skončilo. Možná ve svých skoro nepopsaných knihách měly moudra, která by se nám teď hodila. Ale bylo jich strašně málo, takže nezoufejme.


Ostatní zkušenější dobré čarodějky se držely dál a snažily si zachránit nováčky.
Špatným čarodějkám začala zlatá doba. Sváděly své činy na nevinné, takže je lidé nechytli.
A navíc, i kdyby je chytli, stejně přežijí, protože to jsou magia niagra a mají zasvěcení od sil temna. Těch se jen tak nezbavíte. Ve skutečnosti na ně musíte s rituálem, což by lidé neprováděli, protože rituály na vymítání magia niagra považují za kouzla - čarodějnictví.
Je to začarovaný kruh....

Na druhou stranu buďme rádi, že se něco takového stalo a poučilo nás to a hlavně, že se to neděje teď.
↓Magia Niagra v plné parádě.↓
Poznáte podle pentagramu - tento má dva rohy nahoře (kozel).
Dobrý pentagram je obráceně - jeden (pegas).
Taky je celá v černém a je pěkně zmalovaná.
Můžete vidět její černou nepříjemnou auru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."