Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Energie - základy

3. února 2012 v 10:16 | Adri |  Energie
Dříve, než začneme opravdu pracovat s energiemi, je důležitá trocha teorie.
Energie je každém v nás. Někteří jedinci ji vidí, jiní ne. Nebuďte zklamaní, když energii nevidíte.
Dá se toho docílit cvičením, kdy s pomocí imaginace (představivosti) začnete vidět energie. Jak to se dozvíme v dalším článku.
Energie je životodárná síla, která je v každém z nás a ve všem kolem nás (kromě věcí vytvořených člověkem).
Energií nazývám vše, co se nachází v jakémkoliv prostoru. Musíme přísně rozlišit a uvést, že prostor a čas energií není. Energie svým pohybem prostor a čas vytváří. Každý energetický systém samozřejmě svůj relativní prostor a čas.

Nejvíce energií se nachází v přírodě a ve vesmíru. Pokud ale trpíte tím, že nemáte mnoho energie, není to tím, že byste nevěděli, jak energii čerpat. Každému člověku (živočichovi) se dobíjí přirozeně. Ani o tom nevíte.
Ztráta energie ve skutečnosti spočívá v tom, že ji vám někdo vezme. Například energetičtí upíři (doporučuji si přečíst). Energetickým (nevědomým) upírem se můžete stát i vy, když :


- se dlouze namáhavě svěřujete se, se všemi vašimi problémy. Nikdo nemá rád lidi, kteří pořád jen fňukají, protože odebírají energii. Omezte to. Svěřte se nanejvýš jednomu člověku a nedramatizujte. Všichni máme problémy a někteří si jich vůbec nevšímají - dejte se do pohody. (Proto je člověku lépe, když se někomu svěří, potom se to ale ještě zhorší)
Když k vám takový někdo přijde, hlavně si jeho problém nepřivlastňujte a nepozastavujte se moc nad ním. Můžete podat rychlou radu, hlavně NELITUJTE a jděte dál.
- nepodlézejte a neotravujte. Když chce být člověk sám, tak ať si sám je. Potom bude mluvit o tom, jak strašně chce být sám a jak mu vaše přítomnost vadí - vy mu tím energii taky snižujete. Když takového člověka potkáte, již budete vědět, že je dobré ho ignorovat, nebo ho nějak od sebe rychle odehnat a nenechat se vysávat.
Samozřejmě nevědomým energetickým upírem se může stát každý (i já jsem se jím jednou stala, ale andělé mi řekli, že to opravdu není dobré).
Potom existují ještě vědomí energetičtí upíři, kteří ví, že vám odebírají energii. Odebírají ji vám stejně jako nevědomí upíři. Jenomže jim to energii také ubírá, protože k energii se vztahuje pár důležitých pravidel. Tady jsou:

Nečerpej nikomu jeho energii. Na pár chvil se sice budeš cítit příjemně, budeš tu energii cítit. Za chvíli se ale vytratí a s ní část tvojí energie. To Vesmír tě potrestá za to, že bereš někomu energii.

Když někomu energii bereš, tak mu ji potom dej (to se vztahuje na všechny živé bytosti a přírodu).
Neplatí to v případě, že si energii bereš s Vesmíru. Tam je hodně energie, bylo tam hodně energie a ještě tam dlouho bude. Energii vesmíru nevracej.

Energie má jakoukoliv barvu. Pokud neznáš vlastnosti barev, raději čerpej bílou energii.

Energie je také spletená s magií.

Kovové neočištěné předměty ubírají energii.

Představivosti lze s energií dělat divy.

Hmyz vám dává energii. Když vás kousne mravenec, znamená to, že vám chybí energie a tím vám ji dal. To se nevztahuje na komáry a jiný hmyz sající krev.

Každá bytost je konstruktivní, nebo destruktivní. Proto, když se snažíme udělat například z konstruktivní destruktivní bytost, nastane veliký zmatek uvnitř bytosti a nejednou nebude ani konstruktivní, ani destruktivní.

Konstruktivní = dobré, prospěšné...
Destruktivní = zlé, škodlivé...
Mnoho lidí místo konstruktivní a destruktivní používá raději pozitivní a negativní. Bohužel netuší, že jejich vlastnosti jsou naopak:
Pozitivní = zlé, škodlivé...
Negativní = dobré, prospěšné...

Pozitivní (plusová) energie je pro nás smrtonosná. Negativní nám je prospěšná.
Destruktivní energie je pro nás smrtonosná. Konstruktivní je nám prospěšná.

Jakýkoliv předmět (například hračky, se kterými si děti hrají a dají jim život hraním si s nimi) vyzařují svou energii. Když je to "zlý" plyšák, vydává destruktivní energii, když je to "hodný" plyšák, vyzařuje konstruktivní. Já jsem se strašně bála jedné postavičky čarodějnice, až jsem ji nakonec vyhodila z okna (byla Z Kinder vajíčka, takže si toho nikdo kromě mě nevšiml.) a měla jsem klid. Kdyby mi ale hodil někdo z okna mého oblíbeného plyšáka, asi bych skočila za ním.
Taktéž vyzařují smutek, když je ji smutno a dlouho si s nimi nikdo nehraje, nebo když jsou pohozené. Tyto hračky v sobě mají život, protože si děti přestavovaly, že žijí. Kdyžto u knížky, pastelek, oblečení si málokteré dítě představuje, že jsou živé, tudíž nic nevyzařují.


Druhy energií:

Energie člověka - Často se lidem plete s aurou (níže). Jde vidět, když se lidé pohnou (asi tak 3 cm od jejich kůže). Když se zastaví, energii vidět nelze. Udává o nás informace o našem zdraví.

Aura - Oproti energii člověka lze vidět pouze, když jste v klidu. Každá aura má svou barvu, která se mění. Barva se odvíjí od nálady, stravy aj.
Aura je obal, kolem našeho těla. Mnoho lidí ji ze začátku vidí jako mlhavé vajíčko kolem postavy člověka. Poté se procvičují a už vidí celé to vajíčko, ale ještě nevidí barvu. Nakonec přichází barva, a vy vidíte auru úplně bezvadně. Pozorování aury se nacvičuje pozorováním prstů - tam jde nejlépe vidět.
Aura je velká na délku našich paží, a u některých i trošku dál. Ale jenom trošku - cca 5 cm.
Destruktivní mágové mají nejčastěji černou barvu aury a má trošku vlnitější tvar.
Auru lze dokonce i vyfotit.

Jiskřičky aneb nulová energie - Jiskřičky poletují kolem nás a podle mě jsou nejsnáze viditelné z druhu energií. Vidíte je všude. Jsou vícebarevné, poletují jen tak v prostoru. Nejlépe se dají pozorovat u nebe. Tato energie nám osobně k ničemu není, nemůžeme ji čerpat. Existují druhy přístrojů, které ji mohou využít - perpetum mobile. Stahují ji přes magnetetismus. Jsou poháněné přes tuto volnou energii, takže nejsou ničím omezené. Tyto přístroje vlastní údajně mnoho tajných služeb, ale nám obyčejným lidem je nedají, protože by přišli o peníze, které z toho těží. Jiskřiček je dost a když se jejich počet sníží, hned se zrodí další, takže se nemusíme obávat globální katastrofy :) Lidé ji mohou vidět i jako trojúhelníky různých barev.

Energie pro ochranu - Je tu na to, aby nás chránila. Má ji každé živé stvoření (hmyz ne, ti se ochraňují navzájem vlastním systémem). Vidíme ji jako malé světelné různobarevné koule (nejčastěji bílá a žlutá). Když kolem sebe tyto koule energií sledujete, je to znamení, že se vám něco stane. V této době je vhodnější neriskovat a chránit si své zdraví. Někdy se může objevit pouze jedna koule. Je dobré také varovat jiné, pokud je začnete vídat kolem něj.

Vesmírná energie - Stahujeme si ji z Vesmíru svou představivostí. Vypadá právě tak, jak si ji představujeme. Nejlepší je si ji představovat. Zase musíme znát vlastnosti barev. Tato energie je na omak teplá, příjemná, někdy z ní brní ruce, cítíte tlak, ale žádné nepříjemné pocity nemáte. Někteří ji i slyší - bzukot, nebo jemnou hudbu.

Přírodní energie - Země je propletená mnoha siločarami, které směřují do nebe. Tyto čáry jsou vidění v přírodě, nepřesáhnou přes beton, železo ani domy. Je potlačená přes vysílače. Jsou pouze v přírodě. Léčí člověka, který se mezi nimi pohybuje. Mají zelenou (i mnoho odstínovou) barvu. V současné době jsou velice rušeny lidskou nesmyslností rozšiřování měst, stavění vysílačů...) Nejlépe je se pohybovat tam, kde není signál. Může se vyvolat i uměle - magnoterapie ale já tomu nevěřím. Vše přírodní je nejlepší! - I když je to jen subjektivní názor, na magnoterapii jsem nebyla... Kdyby někdo byl, napište mi prosím se zkušenostmi :)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anštajn Anštajn | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 15:53 | Reagovat

Jde vytvořit koule energie třeba mezi rukama nebo tak..? O toto téma jsem se totiž kdysi dávno dost zajímala, ale nikdy se mi to nepovedlo.

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 16:41 | Reagovat

[1]: ano, samozřejmě že jde, energii můžeš vytvořit kdekoliv. A právě ruce jsou velice citlivé na energie, takže tam to jde nejlépe :)

3 Anštajn Anštajn | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 18:44 | Reagovat

[2]: A mohla bys mi, prosím, poradit nějakou techniku, aby to fungovalo?

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 18:55 | Reagovat

[3]: Tak vizualizací (představivostí). Pokud ji máš na dobré úrovní, půjde to lehce :)
Sedni si na klidné místečko a zavři oči. Snaž se vycítit teplo energie, které vychází z tvých rukou. Představuj si, jak opravdu energie z tvých rukou proudí a dej ji barvu (úplně jakoukoliv - ale doporučuji žlutou). Potom ji představivostí vytvaruj do tvaru koule, a máš kouli :))
Můžeš otevřít oči (ale pořád se soustřeď) a kouknout na ní. Když ji uvidíš, blahopřeji, vidíš energie. A když ne, můžeš tohle potrénovat.
- Ještě ti může připadat, že ti trochu brní ruce - to je známka silné energie proudící přes ruku.

5 Anštajn Anštajn | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 19:01 | Reagovat

[4]: Tak já to tak zkusím. Děkuji za radu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."