Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Anorexie

30. března 2012 v 10:38 | Adri |  Moje úvahy
Toto téma mě hodně zaujalo. Nevím, jestli to bylo už jako téma týdne, nebo bude. Každopádně článek zaměřený na anorexii napíšu. Není to žádný vědecký odborný popis, ale mé úvahy, proto na to berte zřetel.

Anorexií netrpí člověk, který má podvýživu, ale člověk, který extrémně usiluje o snížení své hmotnosti za účelem, aby byl dokonalý. - Je to nemoc pocházející z psychiky, jako většina nemocí (i obezita) Většinou se to přežene.... A skončí to smrtí.


První známa anorektička byla božská Sissi. Místnosti, ve kterých byla, neměly židle a v jejích sídlech nesměly chybět posilovny a tělocvičny. V té době pro tuto nemoc neměly ani název. Ostatní lidé neměli potřebu se stát vyzáblými kostrami, které nejsou schopné sebelásky.
Budou si navždy připadat tlusté. Nechutné svině, plné sádla, špeků. Chtějí být čisté. Chtějí být křehké jako porcelánové panenky. - Opravdu? Tyhle motta jim přirostly k srdci? Nemají ani kapičku sebeúcty.
Anorexie se naneštěstí vyskytuje i dnes. Vezměte si takové modelky. Nesnáším modeling. Proč? Z modelek se staly jenom věšáky na šaty. Návrháři nechtěli, aby muže rozptylovaly postavy modelek, ale oblečení samotné. Můj názor? Hezká žena je hezká s jakýmkoliv oblečením, i bez něj. Každá žena, která se má ráda je krásná. I škaredé poskládané trička na pultu, vypadají skvěle na ženě a MŮŽE BÝT ÚPLNĚ JEDNO, JAKOU MÁ POSTAVU!! VY SI MYSLÍTE, ŽE V TOM TRIČKU BUDETE VYPADAT LÍP, KDYŽ BUDE MÍT POSTAVU A LA KOSTRA? BUDE TO VŠEUDE MOŽNĚ PLANDAT!
Zpátky k teorii. Z modelek se to začalo ubírat na zpěvačky, herečky a různé slavné lidi. Přece nebudou vypadat jako ti, co nedodržují módní trendy? Ano moji milí. Anorexie je jenom trend, po kterém za chvíli ani pes neštěkne. - Dle mého názoru a názoru jiných. Dříve byly v módě pěkně oplácané holky a vyráběli se všelijaké léky na zvýšení hmotnosti. Ne. Tohle není žádné sci-fi, ale holý fakt! Taky jsem žasla nad tím, když jsem to objevila ve starých novinách.
Trendy holky dodržují trendy! Když bude v módě zabíjet rodinu, budete ji zabíjet? Trendy jsou pro ovce! Buďte originál! Narodili jste se tak! Proč chcete zemřít jako kopie?!

Mladí lidé hubnou taky proto, že si neuvědomují, že jejich tělo se vyvíjí a potřebuje pár kilo na víc, než byli zvyklí (teď nemám na mysli extrémní obezitu).
Samozřejmě anorexie nezasahuje jenom tam, ale i mužům a různým sportovcům.
Tuhle jsem se koukala na skoky na lyžích s tátou. Jeden zrovna neštastně spadl a oni ho vyslékli z kombinézy.... Vypadalo to hrůzně. Jako by přišel rovnou z koncentráku přímo na závody. Gymnastek a gymnastů se to týká taky.

Nejhorší výmysl, co je kdy koho mohl napadnout, jsou ANA blogy. A že jich je! Něco podobného je na každém blogu...

Výška - 172cm
Aktuální váha - 56kg
Vysněná váha ♥ 50 kg

Přece váha na její výšku je přímo ideální. Spíš by pod políčkem vysněná váha mělo být spíš zabijácká váha, které nikdy nechci dosáhnout. Ještě se ty holky v tom hladu podporují! Pár blogů jsem si pročetla. Jsou to opravdu hnusy, číší z toho nenávist a špatnost. Založí si jídelníčky, kde nic nejí a pěkně se i oznámkují 1* - dnes jsem nic nejedla. Anebo jedly a vyzvracely to. Zvracení se ale netýká jenom anorexie ale i bulimie. Bulimie je ještě horší písnička než anorexie. Zvracení není zrovna zdravá záležitost! Ničíte si tím žaludek, střeva... PRSTĚ CELÉ TĚLO, ALE I DUŠI! Když sní jeden řádek čokolády a nejde jim to vyzvracet, oznámkují se 5-.
Je to něco podobného, jako by si založili blogy různí závisláci a pyšnili se tím, kdo si kolik toho potáhl, stříkl do žil atd. Nebo by si je založili kuřáci a dělali by si soutěže, kdo za hodinu vykouří nejvíc cigaret, nebo podobně.

Oni se ještě předbíhají kdo je jako nejštíhlejší? Podle mě by měli spíše soutěžit o zdraví způsob života Hodně sportu, hodně zdravého jídla a pití a být duševně vyrovnaný a spokojený, nebýt neustále ve stresu, že když přiberu půl kila, budu mít za týden vysokou obezitu, nebo neustále sledovat nutriční hodnoty a počítat kalorie.

Hlavní problém je ten, že si neuvědomují, že je to může zabít, při nejlepším poznamenat ZÁSADNĚ jejich život...

Dokonalost. Co to je? Oni po ní dychtí. Bohužel neví, že dokonalost nenaleznou na svém hmotném těle, ale v duši...

Naučte se, že každý už je přirozeně dokonalý. Nemusíte si barvit vlasy, hubnout, dělat si piercingy...
Dokonalý je ten, kdo si o svém těle myslí, že je krásné, zdravé a pro ostatní přitažlivé. Ostatní jsou ale takoví taky. (!) Dokonalí, krásní, zdraví, úžasní.

Vše je jeden celek. Pokud se nemáte rádi (nebo svou postavu), nemáte rádi ani toho, koho tolik obdivujete (oblíbené thinspirations anorektiček). Nemáte rádi vůbec nikoho. Začněte líbit sami sobě a udržujte své tělo co nejzdravější. Dostali jste ho darem, tak o něj co nejlépe pečujte!

Znáte někoho, kdo trpí touto nemocí? Dotyčný to nepozná, ale lidé kolem něj ano. Pokud vám na něj záleží, upozorněte ho na to a začněte ho učit k sebelásce.

Zde si zjistíte, jestli je vaše BMI v pořádku (jestli sedí vaše hmotnost v poměru věku a výšky)+
Zde zjistíte, jestli trpíte poruchou příjmu potravy. Otázky vyplňujte podle pravdy. Berte zřetel také na to, že je to objektivní. (klikněte na spustit test)

Já se svou váhou jsem spokojená maximálně. A vy?

Pod celým článkem jsou fotky... Jsou opravdu odpuzující.Už další sem přidávat nebudu. Opravdu hrůzné.
Jdu si dát další porci...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 30. března 2012 v 15:44 | Reagovat

Pěkná slova. Vážně jsi to napsala moc dobře.

Zkusila jsem si udělat ten test a vážně netrpím žádnou poruchou příjmu potravy. Ale dozvěděla jsem se, že jsem perfekcionalista :(

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 31. března 2012 v 18:57 | Reagovat

[1]: Taky jsem měla u perfekcionismu pár procent navíc. Beru to jako známku toho, že mi práce není cizí. Dřív jsem byla větší flegmatik :D Mám více starostí než předtím, tak to bude asi tím.

3 Míša Míša | E-mail | Web | 1. dubna 2012 v 13:01 | Reagovat

[2]: No, u mě to nebylo pár procent navíc ... ale 91 :D Pár procent navíc jsem měla u bulimie, anorexie i přežírání :D Ale když mi tyhle tři nevyšly nějak moc vysoké, beru to v pohodě ... protože vím, že v pohodě jsem :) ... Ale teď dumám, zda jsem perfekcionalista. Asi si půjdu uklidit svůj pracovní nepořádek, co mám na stole, aby to aspoň tomu testu odpovídalo :D

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 1. dubna 2012 v 18:17 | Reagovat

[3]: jo, tak nepořádek na stole mám taky. Zřídka kdy se tam objeví :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."