Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Kamenné obelisky - Pády, vzestupy a nástup moci

25. dubna 2012 v 10:30 | Adri
Během let se sbírka římských obelisků zastaví na čísle 13. Okolo roku 1587 však nechává papež Sixtus V. (1521 - 1590) všechny římské obelisky strhnout a přestavět. "Současné oválné náměstí s obeliskem bylo navrženo a zbudováno na příkaz papeže Sixta V. Bylo součástí celkového přebudování Říma, kde byly nové umístěny čtyři obelisky." odtajňuje nizozemský badatel Jan Wicherink (*1963). "Tato čtyři nová místa byla soustřeďována kolem obelisku na Svatopetrském náměstí, které se stalo centrem," doplňuje Wicherink. Území zaslíbené katolické církvi má tak svoji špičatou modlu. Podle všeho ale nejde pouze o okrasnou dominantu. Již od starověkých a následně antických dob jsou obelisky kromě mytického poselství také symbolem moci. To se však příliš neslučuje s ideologií křesťanského náboženství. Proto se někteří badatelé domnívají, že v pozadí vatikánského náboženského kultu ve skutečnosti dlí cosi temného...

Obelisk v LondýněObelisky v Paříži

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."