Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Čarodějka - moudrá žena

7. května 2012 v 10:03 | Adri |  Druhy čarodějek
Existuje mnoho "druhů" čarodějnic. Teď se na slovo čarodějnice podíváme jako na moudrou příjemnou a hodnou ženu či dívku.


Přesuňme se do dob inkvizice (16. stol - zhruba :)). Nacházíme se na okraji lesa v chatrči postavené z keřů, hlíny a kmenů stromů. Časně ráno vychází babička na sběr lesních plodů, aby mohla něco posnídat se svou vnučkou. Její vnučka se u ní učí všelijakým rituálům, kouzlům, které jsou v souladu s přírodou. Učí ji také poznat bylinky a jejich léčivé účinky, učí ji poznat kameny, učí ji o láskyplných zvířatech a jak s nimi žít v souladu - jak žít v souladu s přírodou a pomáhat druhým. Babička se vrací s košíčkem plných dobrot. Vnučka už vstala a prohlížela si kameny. Držela je v rukou a některé už měla nachystané v pytlíčku, že je půjde vrátit zpět do země odkud je vzala. Babička nachystala stůl na hodování a pustili se do jídla. Ptáčci jim k jídlu zpívaly s plna hrdla. Chvíli poslouchaly ten orchestr. Pak vnučku napadlo: "A babi, já tě prostě psát naučím. Když půjdeš příště prodávat na trh koření, půjdu s tebou a vybereme si nějakou knížku." "Holčičko, to by se nám muselo pěkně zadařit v obchůdku" Usmála se babička. "Copak ti nestačí ta knížka o houbách, co jsem ti našla po mé babičce? Panečku! Ta se měla. V dětství se ji dostalo takového vzdělání! Představ si - i v těch dobách! Uměla latinsky, španělsky a i trochu francouzsky..." Babičce se v očích zaleskla slzička vzpomínání na špatné časy.
"Jo bábi, já vím, počty ji taky šly, ale hodiny křesťanské ji nebavily - ano, jednou dokonce utekla ze mše a nechtěla se vyzpovídat, měli ji za Kališnici, ale knězi ji měl rád a vše orovnaly, studovala medicínu a něco se stalo. Co babičko, co stalo?! Slíbila jsi mi, že mi to povíš už minule". Rychle odžblekotala vnučka, protože nechtěla, aby se ji babička do výčitek pletla.
"Dobrá děvenko, ale není to hezké povídání..." A taky že nebylo. Proto ho uberu, protože bylo i dlouhé a velmi nešťastné. Zkrátka - babičku naší babičky vhodily do řeky. Mohla se zachránit prosbami vody o záchranu, ale v té době platilo pravidlo, že když jde ke dnu, je to normální smrtelnice, a když zůstane na hladině, je to čarodějka. Pěkně postavené na hlavu, že?
".... Zůstala na dně. Nevím tedy přesně, jak to bylo, protože jsem u toho nebyla. Maminka s tatínkem mi to nedovolili. Seděla jsem doma a hlídala malou sestru. Znám to jen z vyprávění maminky. Proto ti říkám, že tohle to, co tě učím, je v této době velice nebezpečné. Měla jsem prorocký sen, že tyhle časy jednou skončí. Čím dál tím víc lidí to nebude považovat za špatné. Taky nevím, co je na tom špatného. Jsme přece služebnice dobra. Kdyby pochytaly ty opravdové - ty co slouží temnu, nic neřeknu. Přece jsem ti říkala, jak pořád na někoho sesílají kletby, že ani pořádně žádným lidským jazykem mluvit neumí. Temno je zlé. Buď dotyčnou za chvíli zabije, nebo vezme její tělo pod svojí kontrolu. Těch ale tolik jako nás není. Někteří si myslí, že vyvoláváme satana - proto musíme chodit do toho kostela. Proto tu máme Bibli. Proto máme knihy dobrých kouzel schované. - Abychom byli naživu a mohly dělat dál to, co nás baví..."
"Babi, slyšela jsem v nedaleké vsi, že pořádá upalování čarodějnice. Je to naše stará sousedka, co tu bydlela když jsem se narodila. Chtěla jsem ji obhajovat, ale pak mi to došlo. Zastavil mě Vilči (její anděl) a upozornil mě. Potom mi to všechno došlo."
"Ty jsi panečku šikovná! na co ti já to tedy vykládám!" Zasmála se babička a pohladila vnučku po vlasech. "Já uklidím stůl a ty veZMI ještě pár kamínků, co jsou nahoře u postele."

Doufám, že vám příběh pomohl a ujasnil vám pohled na "moudrou ženu". :)

Moudré ženy mají v současnosti i uplatnění v podobě kartářek, astroložek, paní nabízejích automatické písmo apod. Ale v současnoti je mnoho šarlatánek, které využívají toho, že se lidstvo začíná probouzet a vůbec je netrápí, že jediné, co z toho získají, jsou materialistické peníze, které je opustí (nebo je opustí zdraví, přítel, víra), protože Vesmír (nebo, chce-li Bůh, je spravedlivý. - Nemáte-li na šarlatánky čuch, vyhýbejte se těm, které vám nikdo nedoporučil, vyhýbejte se EZO.TV - všem kartářům TV, na internetu a telefonu. Když už, tak osobní setkání.
A když opravdu nikomu nechcete věřit (ani mně :D), tak si pořiďte karty sami (jako já:)), či výuku automatického písma nebo si odstraňte bloky v komunikaci s nehmotným světem... Ony nabízí pouze to, (ty co to opravdu umí), co zvládne každý. Nejsou to nějací osvícenci, či podobně. Jsou to normální lidé.

A ještě takový dodatek - jde vidět, kdo má "čarodějnictví" v rodině podle toho, zda používá slovo kouzla nebo modlitby. Staré rody moudrých žen z minulosti pobraly, že není vhodné používat slova jako kouzla apod., protože by vám prohlásili za čarodějku a upálily, nebo jako v příběhu utopili bizarním způsobem.

Jestli se považuju za čarodějnici? Považuju se za normálního člověka, co se zajímá o esoteriku, hudbu, cestování, knihy.... Říkat si tak nenechávám, protože to považuju jako urážku, že jsem "ta špatná" a lidem často naskočí i slovo šarlatán, blázen nebo dítě, které ještě žije ve fantaziích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 7. května 2012 v 17:10 | Reagovat

Nepřemýšlela jsi o tom, že trošku zvětšíš písmo? Já tady proto nečtu ty delší články, protože je to pro mě moc malé :)

2 Lukáš Lukáš | Web | 8. května 2012 v 16:05 | Reagovat

[1]: ...tak si to v prohlížeči zvětši. :)

3 Radka Radka | E-mail | 26. ledna 2014 v 19:58 | Reagovat

Jsem na tom podobně - píšu knížku, zajímám se o kameny a mám Tarotové karty. Jsem v devítce. Tvůj web se mi moc líbí. Přemýšlela jsem, že bych si ho taky založila. Odkud jsi?

4 Kai Kai | E-mail | Web | 3. září 2014 v 20:32 | Reagovat

Zajímavý článek, to se musí nechat. Částečně stojí za to se nad tím zamyslet, částečně se mi ale líbí veškeré to tajemství, kterým život oplývá :)

Jinak s knihou hodně štěstí ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."