Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Kamenné obelisky - Obelisk postavený na zakázku

19. května 2012 v 10:39 | Adri
Jeden z nejzáhadnějších obelisků stojí v parku National Mall ve Washingtonu. Jde o uměle vytvořený památník prvnímu americkému prezidentovi Georgi Washingtonovi (1732-1799). Monolit ze žuly, pískovce a bílého mramoru stojí doslova jen pár set metrů od Bíleho domu. S jeho stavbou se započíná v roce 1848. Podle návrhu amerického architekta Roberta Millse (1781-1855) vzniká obelisk, který roste k nebi celých 37 let. Podle původního návrhu měl být Washingtonův monument klasický komolý jehlan s vnitřním schodištěm až k pyramidionu. Ten měl mít v průhledné pyramidce vyvedené oko, jak ho známe ze symbolu iluminátů (tajná společnost mocných, kteří mají, kteří mají údajně ovládat světové dění). Po vzájemné poradě nejvyšších mužů Spojených států však stavitelé od této kontroverzní myšlenky ustupují a vytvoří vrcholek klasický. Přesto i tento obelisk nese pečeť tajemného společenství. Jak prezident George Washington, tak prominentní architekt Robert Mills jsou totiž členy zednářské lože. Mezi deskami, které zdobí dutý vnitřek obelisku, je také pamětní kámen odkazující na spolek Svobodných zednářů. Kromě toho u Washingtonova obelisku skládají svou přísahu novodobí prezidenti USA. Je to vše pouhá náhoda?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 20. května 2012 v 13:39 | Reagovat

Nechci do toho mluvit, ale myslím, že stejný nebo podobný text tu už byl (tedy hlavně ten obrázek) :) Ale jinak dobrý no.

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 21. května 2012 v 9:33 | Reagovat

[1]: Všechny články se týkají obelisků, tak se ti to možná plete :) ani obrázek, ani text zde podruhé není.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."