Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Ukázka života a smrti

27. května 2012 v 17:02 | Adri |  Můj deník
Používá se sice více otázka života a smrti, ale tohle mě právě napadlo, když jsem se procházela v lese a uviděla to. Šla jsem jako každý víkend do lesa. Tentokrát jsem zapomněla na repelent, tak jsem se musela v půlce cesty vrátit.
Udělala jsem dobře, protože hned jak jsem se utišila a zaposlouchala se do zvuků přírody. Slyšela jsem nejvíce hmyz.
Občas i nějakého toho ptáčka, který se hrabal v suchém listí, které vítr ještě nestihl zamést z lesa.
V lese jsem si to užívala, dlouho jsem tam nebyla. Běžela jsem, když najednou uvidím obrovské hejno much a děsný zápach. Že by výkaly? Kéžby...

Mrtvá srnka. Měla krvavě rozsápané břicho. Na něm byly ty mouchy.
Polkla jsem na prázdno a rychle běžela od tamtoho místa pryč. Neběžela jsem dlouho, když jsem spatřila něco v dáli. Běžící srnku! Samozřejmě to nebyla ta, co jsem ji viděla před chvíli. Tahle čiperně běhala. Došlo mi, že jsem ji vystrašila, tak jsem se tedy zastavila.
Srnka taky kupodivu zastavila a zvědavě si mě prohlížela. Nevím, co mě to napadlo, ale poklonila jsem se ji. V lese totiž jednám vždycky podle prvních myšlenek - přirozeně. A když jsem si to usmyslela, tak to taky udělám.
Po pokloně se ke mně srnka ještě trošku přiblížila. Navázala jsem na ní spojení. Uchvátila mě tak, že jsem vymyslela příběh. Majestátná smrt - tak se jmenuje. Za chvíli ho sem přidám - slibuju.
Cesta zpět vedla jinudy než cesta tam. Nechtělo se mi tu hrůzu spatřit ještě jednou. Jak jsem tak vyšlapovala do kopce domů, všimla jsem si, že mám v botě zapíchnutou žlutou kytičku. Konkrétně pryskyřník, když chcete :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."