Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Kamenné obelisky - ČR: Záhada špičky pražského sloupu

8. června 2012 v 9:23 | Adri
I v České Republice, přímo v mocenském centru, stojí obelisk s pozoruhodnou minulostí. Na III. nádvoří Pražského hradu se tyčí od roku 1928 žulový monolit, který sem nechává zasadit první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk (1850-1937). Také o něm se říká, že měl patřit do spolku Svobodných zednářů, či s nimi přinejmenším sympatizovat. Přání hlavy státu, které hraniční s eminentním zájmem, pomáhá zrealizovat slovinský architekt Josip (Jože) Plečnik (1872-1957) u příležitosti oslav deseti let od pádu rakouské monarchie. "Byl postaven jako symbol zednářské účasti na vzniku samostatného Československa. Chyběla však pyramida na vrcholku obelisku. Konečnou podobu získal až v roce 1996 za vlády Václava Havla (1936-2011)" prozrazuje astroložka Alena Horáková (1962). Proslýchá se, že v době hospodářské krize (1929-1933) není dostatek financí na dokončení obelisku. Stavbu proto financuje sám Masaryk ze svých zdrojů a špička prý chybí na obelisku záměrně. Teprve v roce 1996 je na vršek usazen pozlacený jehlan. Měl snad právě až Václav Havel údajné také člen zednářské lóže, symbolicky dokončit velké dílo?

Josip (Jože) Plečnik
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | 9. června 2012 v 17:24 | Reagovat

Nazdar. Škoda že tu pořád nemáš statistiky (jako je toplist třeba). Mimochodem jsem zvědav na ten novej vzhled letní tohoto blogu :) )

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 10. června 2012 v 9:11 | Reagovat

[1]: jo, včera jsem to bohužel večer nestihla. Úplně jsem se začetla do knížky!  Tohle se mi už dlouho nestalo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."