Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Tajemství očí

20. června 2012 v 10:36 | Adri |  Zdraví
K tomu, aby lékař poznal, že mozek pacienta přestává správně pracovat, podle nového výzkumu stačí, aby se mu podíval do očí. Konkrétně na sítnici, která prý činnost mozkových funkcí téměř dokonale odráží. Odborná studie publikovaná v prestižním americkém časopise Neurology ukázala, že poškození sítnice má přímou souvislost s klesající funkcí mozku. Na vině je zřejmě špatné cévní zásobování.
Vědci ze San Franciska pozorovali po dobu deseti let více než pět set žen starších šedesáti let. Ty, které trpěly vadou sítnice, nebo se u nich v průběhu výzkumu objevila, vykazovaly v testech nižší činnost mozku, včetně zhoršené paměti a snížené schopnosti abstraktního uvažování.
"Potvrdilo se, že problémy s drobnými cévami v oku mohou být známkou toho, že ani cévy v mozku nepracují dobře. To pak může vést ke kognitivním problémům," vysvětluje vedoucí výzkumného týmu, doktorka Marie Haanová z University of California v San Francisku.


Skryté nebezpečí v barvě očí

Jiná americká studie se věnovala barvě očí a pravděpodobnosti výskytu některých kožních onemocnění u jejich majitelů. Vědci vytvořili skupinu tří tisíc lidí, kteří měli melanom nebo nemoc zvanou vitiligo, při níž dochází k odumírání buněk tvořících kožní pigment a projevuje se světlými skvrnami nepravidelných tvarů. U těchto skupin lidí potom pozorovali společné znaky a rysy, přičemž se soustředili na barvu jejich očí a kůže.
Výsledkem je, že vitiligem častěji trpí lidé s hnědýma očima. Ve zmíněném výzkumu jich bylo 43 procent, přičemž 30 procent nemocných mělo zelené oči a 27 procent modré nebo šedé. Naopak co se týče melanomu, studie ukázala, že lidé s hnědýma očima jsou k němu méně náchylní.
"Vitiligo je autoimunitní onemocnění, při němž imunitní systém napadá vlastní pigmentové buňky a ničí je. Myslíme si proto, že vitiligo má na vznik melanomu přímý vliv - dokáže zničit i rakovinné zárodky v jejich raném stadiu," píše jeden z autorů studie Dr. Richard Spritz v tiskové zprávě Lékařské fakulty University of Colorado.

Nebezpečí pohlavních nemocí

Že lze z oka přečíst opravdu mnoho informací o celkovém zdravotním stavu, potvrzuje i hlavní lékařský ředitel a zakladatel Evropské oční kliniky Lexum Prof. MUDr. Martin Filipec, CSc.: "Při vyšetření oka skutečně často přijdeme na nemoci, o nichž pacient vůbec netuší. Častým případem je odhalení cukrovky, někdy se stává, že objevíme i melanom přímo v duhovce."
Porucha slzného filmu nebo vřed na rohovce zase může ukazovat na onemocnění jako je revmatoidní artritida nebo lupus. Porucha zrakového nervu nebo zánět v periferii sítnice může být první známkou roztroušené sklerózy.
"Nález na duhovce nebo sítnici může signalizovat závažné infekční onemocnění, jako je AIDS, tuberkulóza nebo syfilis. Obecně tedy lze říct, že pokud umíme číst v očích, je často možné včas a správně stanovit diagnózu celkového onemocnění, a zachránit tak nejenom zrak pacienta, ale často i jeho život," dodává profesor Filipec.
Oko odhaluje příčiny fyzických i psychických problémů, hlásá irisdiagnostika. Je to alternativní bezbolestná metoda a navíc ji používali i naši předkové.
Zkuste se podívat zblízka sami do zrcadla, nebo do očí jiného člověka a všímejte si detailů, jako jsou tečky, kolečka, čárky, barevné skvrnky aj. Oko - ač by se to možná nezdálo, je propojené s celým naším tělem. Jakékoli změny, které se dějí v našem organismu, můžeme zaznamenat právě na očích. Metoda, která umožňuje stanovit predispozici k určitým onemocněním dříve, než se vůbec projeví. Lidské oko nám signalizuje nejrůznější příčiny zdravotních potíží - hormonální nerovnováhu, změnu kvality krve, porušení nervového zásobení orgánu aj.

Duhovka oka

Duhovka oka - je na ní možné vidět veškeré poruchy. Všechny deformace, jenž se projevují v nejrůznějších formách jako jsou skvrny, body aj. mají svůj diagnostický význam. Jednotlivé části duhovky ukazují momentální stav určité části našeho těla. Jakákoli choroba se právě projeví na duhovce a to v podobě jamek, skvrnek, proužků, odchylek apod.
Duhovku lze rozdělit na dvanáct úseků, kdy ke každému úseku náleží určitý orgán nebo část těla. Duhovka je tvořena šesti vrstvami, kdy mezi nejdůležitější patří vrstva pigmentová a svalová. Ve svalové vrstvě najdete svěrač zornice a rozšiřovač zornice. Množství světla, jenž vstupuje do očí, je právě regulováno duhovkou, jenž je uložena mezi čočkou a rohovkou. Jistě jste si také všimli, že někdy je zornička (uprostřed duhovky) malá jako tečka, jindy je roztažená, reaguje tak na intenzitu světla :)

Jaké jsou základní znaky oční duhovky

 • Lymfatické mraky - mívají tvar růžence nebo mraků, jenž obklopují tuto ránu či celou oblast duhovky. Obvykle označují nedostatečnou funkci lymfatického systému majícího sklon ke zduřelým nebo zablokovaným lymfatickým uzlinám.
 • Výduť duhovky - znak určuje snížený oběh krve v oblasti hlavy a nedostatek vitaminu B3, kombinovaný s trávicími problémy.
 • Nervové kruhy -vytvářejí se následkem křečí duhovkových vláken způsobených nervovým napětím v těle.
 • Hranice okružní zóny - je možné z ní diagnostikovat zánět nervů, snížené nervové zásobení orgánů ležících v oblasti vzniklé prasklinky, také však střevní nedostatečnost a nedostatečné vstřebávání živin.
 • Příčné rovnoběžky - velmi často naznačují pooperační srůsty, zpomalení toku krve v orgánech, kde se nacházejí záněty, nebo nerovnováhu nervového systému.

Barvy duhovky

Barva duhovky je odvislá od hloubky, ale také množství pigmentu. Pokud například pigment chybí, barva duhovky je potom narůžovělá, neboť přes ni prosvítá červená barva cévnatky. V případě, že je pigment uložen ve spodních vrstvách a současně malém množství, jeví se duhovka jako modrá, případně sivá. Má-li duhovka velké množství pigmentu, je hnědá a další.

Historie oční diagnostiky

Oční diagnostika, jak již bylo výše uvedeno, je známá více než tisíc let. Například v Japonsku a Číně byla tato metoda používána před 6000 lety. Iridologie je také známá jako irisdiagnostika. V současnosti se využívá po celém světě.

Kdo je iridolog

Specialista, který podle nejrůznějších znamének v očích a také jejich rozmístění dokáže rozpoznat zdravotní disharmonie každého z nás. Za duchovního otce moderní iridologie v Evropě se považuje budapešťský lékař Ignátz von Peczely (1825-1911). U nás je nejznámějším průkopníkem iridologie světově uznávaný poradce pro výživu Frank Navrátil, BSc., N.D.

Jak se provádí oční diagnostika iridologem

Nejprve se Vaše očí vyfotografují. Poté iridolog probere Váš zdravotní stav, kterému předchází detailní rozbor očního bělma, duhovky, panenky. Současně obdržíte písemnou zprávu o celkovém Vašem zdravotním stavu. Specialista Vám na základě vyšetření doporučí, jak se stravovat, pít, poukáže na vhodné potravinové doplňky, máte-li nedostatek některých vitamínů, minerálů.

Jaké nástroje k vyšetření očí používá iridolog

V současnosti iridologové používají mikroskopickou kameru a také oční mapy, které jim pomáhají najít oblasti odpovídající různým orgánům.

Pro koho je vhodná oční diagnostika

Tato jedinečná diagnostika je vhodná prakticky pro každého člověka, ať už se jedná o malé dítě, nebo seniora.

Proč využít oční diagnostiku

 • Diagnostikování celkového zdravotního stavu za pomoci teček, znamének, barev v oční duhovce
 • Odhalení zdravotních problémů v samotném počátku
 • Odhalení stavu jednotlivých orgánů i tělních systémů
 • Možnost předejití zdravotních problémů
 • Zjištění skryté příčiny i původu nemoci
 • Zjištění nemocí - nervového původu, jater, ledvin, hormonálního systému, dýchacího systému, krevního oběhu, kostí, svalů, kůže, srdce a další
 • Umožňuje rozeznat chorobné procesy probíhající v organismu člověka pomocí analýzy znaků pozorovaných na duhovce očí
 • Odhalení genetických slabostí
 • Odhalení genetických předností
 • Analyzuje stav tkání, a to tak, jak se odrážejí v duhovce
 • Může vidět negativní dopad virů, baktérií, těžkých kovů, léků, plísní na jednotlivé orgány
 • Bezbolestná metoda
 • Bezpečná metoda
 • Uznávaná, ve světě s úspěchem používaná diagnostická metoda
Můžete si irisdiagnostiku vyzkoušet i sami, pokud nevěříte specialistům. Zde máte trošku obecnější mapku:


A tady podrobnější:
Ostatně v knihách a na internetu je toho plno :)

Aktualizace: Dočetla jsem se, že jistá paní tuto službu provádí i v mateřských školách, aby se dříve poznalo, co dětem je, jaké mají náběhy na nemoci, jaký život budou nejspíše vést... Tato metoda se běžně provádí v pěti letech, ale šikovnější děti, které chvíli posedí, ji mohou podstoupit už ve třech.

zdroj - novinky.cz/zena/zdravi/269594-bezne-ocni-vysetreni-muze-odhalit-cukrovku-rakovinu-kuze-ci-aids.html
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 20. června 2012 v 10:56 | Reagovat

Zajímavé :)

2 Minnie Dreamer Minnie Dreamer | Web | 30. června 2012 v 20:50 | Reagovat

páni, ani som nevedela, že sa toho z očí dá toľko zistiť o zdravotnom stave :O určite si po tom ešte popátram :D
P.S.:mám tento blog zameniť za tvoj starý, alebo si môžem v menu nechať oba? lebo teba by som si v affs každopádne nechať chcela :))

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 30. června 2012 v 21:16 | Reagovat

[2]:můžeš nechat oboje blogy :)

4 kamennykoberec kamennykoberec | Web | 21. října 2016 v 11:31 | Reagovat

Velmi zajímavé pojednání :), iridologie mě velmi zajímá, tak jsem ráda že jsem se dozvěděla nějaké nové informace.

5 Zdenek R Zdenek R | E-mail | 14. listopadu 2016 v 15:40 | Reagovat

[4]:
Měl bych pár informací o té diagnostice zdravotního stavu z očí.
Na internetu je nadšenec, který fotí zdarma lidi všech věkových
kategorií a pak ty jejich duhovky zveřejňuje i s portrétem.
Už nafotil 1000 lidí, a je to úžasná přehlídka.
Nevím, jestli se tady může zveřejňovat adresa jeho stránek,
tak uvedu aspoň svoji. 14. 11. 2016  rydlzdenek21@gmail.com

[4]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."