Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Dvě svatby

5. července 2012 v 10:36 | Adri |  Můj deník
Před zájezdem do Francie se pořádala svatba mojí sestřenice. Obřad probíhal tradičně, oddával je starosta. Na můj vkus to mělo až moc jasný průběh. Jediné, co mě trošku upoutalo bylo ženichové zřetelné ANO :)
Hlavní obřad byl sice v malých prostorech, ale protože nás tam bylo poměrně málo, tak se nám podařilo tam vmáčknout. Jídlo si musím pochválit, byla jsem pěkně přecpaná. Dort byl krásný a k tomu i chutný. Kvalitní marcipán to vyšperkovala. Taky tam byla čokoládová fontánka... :)
Zabavila jsem se rozhovory, focením, příležitostným tancováním a soutěžemi. V jedné soutěži jsem dokonce vyhrála čokoládu (tu jsem dala tátovi na den otců) a miniaturu Eiffelovy věže (tu jsem si dala na batůžek, se kterým jsem jela do Francie).
Hudba mi moc neseděla, hrálo se spíš typické české disko.
Večer jsme pouštěli lampiony štěstí. Na mém stálo: Ať si užiju prázdniny". Lehce splnitelné přání, protože si dokážu uživat cokoliv, kdykoliv a s kýmkoliv. Zřejmě jsem asi byla jediná nenáročná. Když jsem totiž nahlédla k mamce, napsala: "Nové auto, Audi A6"...


Druhá svatba probíhala pro Francii. Odehrávala se na letišti. Obřad se mi moc líbil. Oddávající snoubencům říkal přezdívkami, každý ze snoubenců řekl slib po svém, na ochranu byl na stole česnek, nechali si před polibkem namazat ústa medem... Dokonce ženich musel sníst mořské plody, které mu moc nechutnají, za to nevěsta je miluje. A nevěsta si musela dát panáka, ačkoliv ho nemusí, na rozdíl od ženicha. Zábava tam sice byla, ale nepočítalo se s mojí věkovou kategorií. Malé děti se tam bavily samy, dospělí taky a i mladí (kolem 20) si vystačili sami. Běhala jsem od jedné skupinky k druhé, nevěděla jsem, kam se zařadit. Ale přežila jsem to.
Až na to, že mě naštval jeden chlap. Bavil se s máti a ta mě k sobě zavolala, ať se zabavím. Rozhovor probíhal normálně a pak mamka odběhla za babičkou. Chtěla jsem mu odpovědět na otázku, ale on spustil:"Běž raději za mámou, je ti 13, vypadalo by to blbě" Z mých očí se staly tenisové míčky. "No tak běž!" Z mých očí se staly gymnastické míče. Chtěla jsem mu vmést do tváře, že lidi posuzuje podle věku, což je totální blbost a že by si tuhle chybu měl uvědomit. Ale potom mi došlo, že ze sebe chce dělat superchytrého, který nebude marnit časem hovorem se mnou. - A přitom bych ho do háje měla poslat spíše já. Protože já jsem ho neodsuzovala za to, že vypadá, jako by vypil flašku rumu a že je cítit jako popelník. Cigaretový kouř nesnáším, ale přesto kuřáky respektuju. Usmála jsem se na něj a odcupitala opačným směrem, než byla mamka.
Jídlo mi chutnalo o něco méně. Ale hudba byla lepší. A taky mi vadilo to množství lidí - kolem 100. Což bylo na zbláznění...
Snoubenec dokonce skákal s padákem. Nevěsta taky chtěla, ale bohužel si před svatbou zlomila ruku. Lampiony štěstí se pouštěli i tam. Napsala jsem: "Ať se zúčastním Alušpacíru"(jedné akce :)). Ze svatby jsme odcházeli o půlnoci.
Na téhle svatbě jsem tančila víc, no rozhodně jsem nepředvedla to, jak řádím v soukromí domova. - To se mě bojí i můj králík :D

Vyhodnocení svateb
Rozhodně nejde určit, která se mi líbila více.... Tak to rozdělím do kategorií :)

Lepší obřad byl u svatby číslo 2. Líbila se mi ta netradičnost.
Lepší oslava byla u svatby číslo 1., protože se tam zapojil každý, nikdo neseděl jako pecka u svatby číslo 2. - A taky mi vadila ta spousta lidí. Ne že bych nebyla lidumil, ale zapojit všech 100 dá práci....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 5. července 2012 v 10:56 | Reagovat

:)
Ps:mám noví blog :D

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 5. července 2012 v 15:39 | Reagovat

[1]: Jaký?!

3 Minnie Dreamer Minnie Dreamer | Web | 5. července 2012 v 20:50 | Reagovat

mňa, čokoládová fontána! :D :D ani nespomínaj, nesmiem myslieť na čokoládu :D
tvoja mamka si teda dala riadne skromné želanie :D ale zas, keď sú prostriedky, dá sa všetko :)) mimochodom, prečo si toho chlapíka nenakopala do zadku? :D

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 5. července 2012 v 22:34 | Reagovat

[3]: Bylo tam kolem plno dalších lidí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."