Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Záhadný objekt na dně Baltu blokuje elektroniku

14. července 2012 v 11:16 | Adri |  Zajímavosti o Mimozemšťanech
A zase se ozývají... :)
Článek převzat z novinky.cz


Záhadný objekt na dně Baltu se s dalším zkoumáním potápěčské expedice Ocean X stal ještě tajemnějším. V okruhu 200 metrů kolem objektu, který leží v hloubce 85 metrů, totiž dochází k výpadkům elektroniky.
"Cokoli, co funguje na elektřinu, včetně satelitních telefonů, přestává fungovat," citoval kanál NDTV profesionálního potápěče Stefana Hogerborna, který je členem expedice Ocean X, která záhadný objekt o průměru 60 metrů zkoumá. Potápěčům pořádně nefungují kamery, přesto několik neostrých snímků pořídili. Nefunkční elektronika se vzpamatuje znovu vně dvousetmetrového okruhu.
Po prvním ponoru a odebrání vzorků v první polovině června potápěči zjistili, že objekt vystupuje několik metrů z mořského dna a svým oblým profilem připomíná houbu. Materiál na povrchu připomíná pískovec. K objektu navíc vede viditelná 300 metrová dráha, která připomíná přistávací plochu, nebo brzdnou stopu.
Sonarový snímek kruhového objektu s doprovodnými brázdami.


Další potápěč Peter Lindberg se svěřil, že sám patřil ke skeptikům, který očekával nález kamene, či podivně erozí ohlazeného útesu. To, co viděl na vlastní oči, ho zaskočilo.
"Jsem si na sto procent jistý, že jsme našli něco velmi, velmi jedinečného," říká opatrně další člen výpravy Dennis Åsberg a dodává: "A pokud to není asteroid, sopka, nebo základna ponorek z dob studené války, pak je to UFO..."
Objekt byl nalezen loni v květnu, ale nálezcům chyběly prostředky na jeho prozkoumání. Uveřejnění sonarového snímku vyvolalo vlnu spekulací, že jde o havarovaný modul mimozemské civilizace, o tajnou nacistickou základnu či nějaké obřadní obětiště pravěké civilizace.
Našla jsem i další článek zabývající se tímto tématem - z procproto.cz
Švédský výzkumný tým Ocean X udělal několik dalších ponorů k tajemnému objektu, který leží v 90metrové hloubce na dně moře mezi Švédskem a Finskem. O původu neznámého předmětu se zatím jen spekuluje, nicméně kromě mnoha podivných vlastností vykazuje ještě další zvláštnost.
Profesionální potápěč Stefan Hogeborg informoval, že v blízkosti UFO přestávají fungovat elektronické přístroje. "Jejich provoz se obnoví až ve 200metrové vzdálenosti od objektu," uvedl Hogeborg. Další člen expedičního týmu Peter Lindberg dodal, že co se původu UFO týče, byl původně tím nejzarytějším skeptikem, ale teď neví, co si o tom všem má myslet. "Byl jsem přesvědčen, že najdeme nějaký kus kamene nebo hroudu hlíny, zkrátka něco na ten způsob, ale tohle jsem vážně nečekal," míní Lindberg. "Je to něco mimořádného," dodává jeho kolega Dennis Asberg. "Může to být meteorit, asteroid, nevylučuji ani UFO. Je to fakt hodně divné."
Neznámý objekt má 60 m v průměru, zaoblené hrany a leží zhruba ve čtyřmetrové výšce nad mořským dnem. Vedle něj jsou zřetelně vidět stopy po přistání dlouhé 300 metrů. Některé kameny na povrchu předmětu jsou spálené. Na jeho povrchu je také kulatý otvor, který vypadá jako vchod. Potápěči se ale do něj zatím nespustili.
Expedice nyní ohlásila pauzu. Výzkum neznámého objektu bude pokračovat v příštích týdnech.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aredhel Aredhel | Web | 15. července 2012 v 12:03 | Reagovat

Páni! Další UFO! Super!!! :D

2 Kessi Kessi | Web | 15. července 2012 v 20:48 | Reagovat

Hezký blog
PS:dobrý design.

3 Minnie Dreamer Minnie Dreamer | Web | 16. července 2012 v 13:03 | Reagovat

chcela by som to vidieť na vlastné oči :3 takto z fotiek veľa nevidno. ale nejak dúfam, že to bude KONEČNE niečo naozaj nadpozemské :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."