Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

2.Část deníku z Mexika

8. září 2012 v 10:32 | Adri |  Mexiko
20.8 Průzkumný den. Ráno to šlo z tuha, ale moře (respektive oceán) to spravilo. Je krásně teplé (což je dobrá zpráva pro mojí zimomřivou mamku)a příjemné. Hlavně mě potěšila výměna energií :) Odpoledne jsme vyrazili po pláži směrem k centru města (Playa del Carmen). Byla to dlouhá cesta, protože náš hotel je od něj nejdále. Dorazili jsme až k přístavu, odkud vyplouvají lodě a trajekty na ostrov Cozumel. Navečeřeli jsme se v mezinárodní restauraci. Tohle je hotový ráj! Ještě kdyby tu nebyli ti otravní Američané.


21.8 Dnes jsme si udělali menší výlet na kolech. Na hotelu je totiž půjčovna kol (naštěstí jsou kola v DOCELA dobrém stavu). Potřebovali jsme zajet do města, abychom se domluvili s českou cestovkou. Na první pokus jsme se netrefili, místo s jejich pobočkou jsme objeli. Na druhý se dozvěděli, že pobočka už neexistuje, stojí tam už nový obchod s potápěčskými potřebami. Tátu napadlo (až potom všem :D)jim zavolat, kde vlastně jsou. Sdělili nám, že se pobočka nově přesunula, ale ještě není zařízená, můžeme se tedy sejít večer na recepci v našem hotelu Když jsme projížděli kolem obchůdků, tátu zachvátila maskománie. Táta sbírá masky ze všech cest. Dokáže jejich nakupováním strávit spoustu času. Naštěstí u sebe neměl peníze...
Já si mezitím dělala zálusk na sedací hamak (houpací síť). S průvodci jsme se nakonec domluvili na výletech do Chichen Itzá, Cobá, Xcaretu (zábavním parku) a 2x potápění v cenotech (jeskyních). Potápění v moři jsme vyškrtli, prý to tu není moc zajímavé. Už se moc těším!
Navečeřeli jsme se ve steak housu. Tuňák byl dobře vytuněný.

22.8 První potápěčský den. Náš český potápěčský dive master (průvodce) mě s tátou vyzvedl hned ráno a vyjeli jsme. Mexické silnice mají vyřešené jako v Arábií. Nemají tady sjezdy z dálnice, ale točny do opačného směru. Jeli jsme asi tak kolem hodinky na jih až jsme dorazili do koplexu "cenotes d´Ojos" Příprava potápěčské výzbroje mi šla strašně pomalu za rok jsem pár věcí zapomněla :)
První ponor byl směrem do Linea Barbie. Bylo to jako v krápníkové jeskyni celé pod vodou. Proplouvali jsme v nízké hloubce jeskynním systémem (plavali jsme podél nataženého lana)až jsme dorazili do velké překrásné krápníkové síně, ve kterém byla barbína v zubech plastového dinosaura. Rybičky vůbec vidět nejsou. Zaregistrovala jsem pouze dvě.
Čekala nás malá přestávka a šli jsme zase pod vodou směrem do Bat Cave. Cesta vypadal podobně jako při prvním ponoru, tentokrát byl ale cíl jiný cenot - Bat Cave. Netopýří jeskyně měla svůj název oprávněně. Tenhle ponor mi byla zima, ale není divu, voda má jenom 25°C a já tenký neopren. Na slunci bylo zase moc teplo. Tady si člověk prostě nevybere. Zbytek dne jsem se povalovala na pláži v hamaku s dočtenou knihou. Zbývá mi už jen číst noviny a časopisy. Hups! :)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dajw Dajw | Web | 8. září 2012 v 19:09 | Reagovat

Wow, potápění v Mexiku, to musí být zážitek :). Ta "ještěrka" byla někde v zoo, nebo to tam takhle normálně jsou na volno?...Jinak "pravou" čokoládu mají jenom tady http://eshop.lifefood.cz/index.php?main_page=index&cPath=4

Tady ta je syrová a je vskutku výtečná (a jako jediná taky zdravá). Můžu jen doporučit, pokud si ji ještě neměla :).

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 8. září 2012 v 21:23 | Reagovat

[1]:Jé! Pomerančovou a vanilkovou jsem přesně tuhle dostala na svátek :) Mimo jiné, v Mexiku se taky dá sehnat pravá čokoláda, ale většinou jenom s chili a já na ostrá jídla nejsem :D

3 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 22. dubna 2014 v 18:12 | Reagovat

Paráda! Bych se bála :D

4 Amálka Amálka | Web | 29. března 2015 v 11:21 | Reagovat

Wau, to musel být skvělý zážitek! Ta jeskyně na mě sice působí trošku strašidelně, ale určitě to stálo za to:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."