Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Charakter člověka

15. září 2012 v 8:17 | Adri |  Na téma
Podle mě se časem mění. Ovlivňuje nás spousta věcí a mi se jimi vychováváme. Například rodinou, přáteli, školou či prací, médii... Vlastně mě překvapuje, jak lze charakter překvapivě rychle změnit, zvláště u důvěřivých osob. Je ale dobré přebíhat neustále ze strany na stranu, jak nás kdo ovlivní? Samozřejmě že ne. Ale na druhou stranu je musíme vyslechnout, respektovat jejich názor, po případě pochopit. A jestli je správný, či ne, to vám poradí intuice. Pokud u sebe zpozorujete, že všechno kolem vás se vám strašně moc líbí, je moc prospěšné a úžasné, něco se zadrhlo.
A od této myšlenky se přesunu do zakrývaného charakteru - to znamená, že nedáváte najevo, co cítíte, co se vám líbí a jaké máte myšlenky, ale prezentujete všechno cizí. Což je veliká blbost, protože každý z náš je originál. I dvojčata. Každý má přece jinou duši. Na druhou stranu nesmíte být až příliš zarytí ke svým názorům a všechny ostatní považovat za výmysl a hloupost. - Zase jsme u té zlaté střední cesty. Jak tak vidím, je opravdu všude.


Druhů charakterů je nespočet, takže je prostě rozdělím na tři veliké skupiny a to dobré, špatně a něco mezi. Něco mezi může být třeba pravdomluvnost - někdo vám svěří tajemství, ale nemáte říkat, že to víte. A když se vás potom někdo zeptá, jestli to víte, odpovíte ano. Z tohoto příkladu se dostáváme k jinému dobrému charakteru a to věrnosti - když se na něčem dohodneme, tak to splníme (v tom případě byste odpověděli ne).

A na konec dva překrásné citáty o charakteru -

Charakter musíš přizpůsobit i sobě.
Stanisław Jerzy Lec
Každý člověk má tři charaktery: ten, který mu připisují, ten, který si připisuje on sám, a konečně ten, který fakticky má.
Victor-Marie Hugo
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 15. září 2012 v 19:31 | Reagovat

Líbí se mi ten druhý citát a moc by mě zajímalo, jaký charekter mi je připisován. Sama si myslím, že to se mnou není tak zlé, ale kdo z nás by si myslel něco jiného. ;-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."