Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Jak na kuří oka

2. září 2012 v 12:20 | Adri |  Zdraví
Nepříjemné a bolavé výstupky na kůži nohou trápí především ženy a to ne z důvodu genetického, ale čistě estetického. Ženy jednoduše snáze podléhají trendům a volí k běžnému nošení nepohodlnou a tlačící obuv. Pro krásu se ale nemusí trpět. Poradím vám proto pár tipů a triků, jak se kuřích ok jednoduše zbavit.Kuří oko je kožní výstupek žluté či žlutošedé barvy, který může být velký až 1 cm. Objevuje se zejména na kloubech a na vystupujících kostech. Bývá dosti bolestivé - příčinou bolesti je čep tvořený ztvrdlou kůží, který tlačí na kost. Pokud kuří oko lehce poškrábete, začne se drolit, zbělá a zdrsní na omak.

"Příčinou vzniku kuřích ok je především nevhodná obuv. Pokud se chystáte na pěší výlet, rozhodně si neberte vysoké boty do špičky, které jsou při delším nošení rizikové," vysvětluje Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty.

Jako první pomoc proti nim odborníci doporučují speciální gelové náplasti, které alespoň trochu uleví od nepříjemností. Náplasti obsahují kyselinu salicylovou, která změkčí tvrdou kůži, což jedinci umožní po teplé koupeli kuří oko "vydloubnout". "Máte-li šikovné ruce, poradíte si s kuřím okem i doma a nemusíte chodit zbytečně na pedikúru," dodává Sajdoková.

Co radily naše babičky
K babským receptům na léčbu kuřích ok patří například obklad z cibule a octa. Plátek cibule několik hodin máčejte v octu a večer připevněte náplastí či obvazem k postižené noze. "Ráno si nezapomeňte důkladně omýt nohy, protože cibule a ocet umějí s kuřími oky sice zázraky, ale po fialkách zrovna nevoní. Tento postup opakujte každý večer tak dlouho, dokud se jádro kuřího oka nevyloupne," radí odbornice.

K odstranění odumřelé kůže a kuřích ok pomůže také pasta ze soli a třtinového cukru, anebo horká koupel, do které lze přidat trochu kyseliny salicylové. Po takové koupeli obvykle kuří oko zbělá. V ten moment lze odumřelou kůži opatrně odstranit ostrým nožem nebo žiletkou a poté místo zalepit náplastí.

Prevence je základ
A jak nepříjemným kuřím okům předejít? Kromě zmíněné obuvi je také důležité o nohy pravidelně pečovat a alespoň jednou týdně je ošetřit kvalitní pemzou. Stejně jako si natíráte ruce hydratačním krémem, měly byste používat kvalitní hydratační přípravky i na nohy.

Nohy zvláčníte také pomocí receptu našich babiček, které si je na noc mazaly silnou vrstvou krému a poté si oblékly tlusté ponožky. Ráno měly kůži krásně jemnou a kuřím okům jednoduše nedaly šanci.

zdroje - novinky.cz/zena/zdravi/275339-jak-na-kuri-oka.html
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 5. září 2012 v 14:07 | Reagovat

Tak to jsem naštěstí nikdy řešit nemusela :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."