Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Jména démonů - I

12. září 2012 v 12:02 | Adri
Incubus - křesť. - ve středověké křesťanské mytologii druh démona, který se pohlavně stýká se ženami, ve spánku je znásilňuje, případně u nich vyvolává sexuální představy. Incubus přitom oběti vyčerpává, někdy až k smrti. Někdy je Incubus označován jako mužský démon, ale tato interpretace není jednoznačná. Démoni jsou obecně ve středověké démonologii považováni za bezpohlavní. Jméno Incubus z "ležeti nahoře" zdůrazňuje, že démon vystupuje v mužské roli při pohlavním styku. Ženskou obdobou Incuba je Succubus, démon, který svádí muže a souloží s nimi. Vzhledem k zmíněné bezpohlavnosti démonů je možné, aby tentýž démon vystupoval v různých situacích jako Succubus i Incubus. Děti zrozené z takového styku mohou být stejní jako v legendě o Merlinovi.
Ipos - křesť. - Hrabě či Kníže z pekla; má pod sebou 36 legií démonů; odhaluje věci o minulosti, přítomnosti a budoucnosti; může muže učinit vtipnějším a statečnějším; je znázorněn s tělem anděla, hlavou lva, ocasem zajíce a nohama husy; též známý jako Aiperos, Ayporos, Ayperos, Ipis
Iblis - islam. - jiný název pro Satana
Ifrits - arab. - ďábel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."