Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Jména démonů - L

12. září 2012 v 12:05 | Adri
Lady Midaay - slov. - Jako Polednice, mladá žena v bílém, přepadla pracující a způsobila jim bolest v krku a šílenství - více v parných dnech; má formu bílého oblaku; staví lidi a ptá se na složité otázky, pokud někdo nezná odpověď či se snaží změnit téma, udeří je do hlavy či způsobí nemoc
Lamashtu - sumer. - ženský démon, ohrožovala ženy při porodu, zároveň unášela děti, zlomila jim kosti a cucala jejich krev, má chlupaté tělo, hlavu lvice, zuby a uši osla, dlouhé prsty a nehty na rukou a nohou
Lamia - křesť. - v řecké mytologii byla krásnou královnou Lýbie, která se stala démonem pojídající děti; některé zdroje tvrdí, že nosí hadí kůži; Lamia se údajně narodila jako krásná dcera krále Beluse z Egypta, měla se Zeusem děti, které zabila Héra a ve vzteku se Lamia rozhodla jíst další děti
Legion - křesť. - též jako "Gerasene Demon" z Bible (Marek 5:4, Lukáš 8:30, Matouš 8:28-34, Marek 5:10)
Leyak - indonés. - vdova a čarodějnice
Lempo - finsk. - démon jako Hiisi a Piru, druh šotka
Leonard - něm. - démon z čarodějnictví; obrovský černý kozel
Leraje - křesť. - Velký Markýz z pekla, má pod sebou 30 legií démonů, způsobuje velké bitvy a spory; zobrazuje se jako pohledný lukostřelec; též známý jako Oray, Laray, Lerage
Leviathan - křesť, žid. - (Job 3:8, Job 4:1, žalm 74:14, žalm 104: 24-26, Izajáš 27:1), spolu s Behemothem jsou 2 prapříšery, přičemž Leviathan je vodní (samice)
Lilim - křesť. žid. - nebezpeční tvorové, údajně dcery Lilith a Adama, Sukuby
Lilith - křesť. sum. - byla služkou sumerské bohyně nebes Inanny. Prvně se o ní zmiňuje sumerská a mezopotámská mytologie v 5. tisíciletí př. n. l., ovšem ani Sumerové se na přesném zrodu a životu Lilith nemohou shodnout. Další zmínky o Lilith jsou znatelné i v dalších náboženstvích. Někteří učenci jej vidí v Bibli, Izajáš 34:14 (Přesnější překlad výskytu tohoto hebrejského výrazu li-lith' v Bibli je ale Lelek). Nebo v židovských knihách - Kabala či Talmud. Zajímavé je, že v některých judaistických pramenech je Lilith ta, jež obývala zahradu Eden ještě před zrozením Adama a následně ta, která stvořila Adamova ducha, čímž se jí Adam stal rovným. Později díky spojení Adama a Evy, které ji rozhněvalo, opustila ráj. Než se tak ale stalo, změnila své tělo v hada či se s ním spářila, aby sehrála roli pokušitele (ďábla). Tomuto faktu nasvědčuje i sumerská pověst, kdy Lilith žila v posvátném stromu, který její paní Inanna zasadila. V této zahradě žil však i pták Anzu a had, kteří měli taktéž tvořit nezkrotnou podstatu Lilith. Její paní však Lilith záviděla její vědomosti, a tak rozkázala, aby její strom byl poražen. Při tom byl had zabit a Lilith odešla žít do divočiny. Proto se v mnoha artefaktech můžeme shledat se zobrazením Lilith jako napůl ženy a napůl hada.
Lilin - žid. - démoni s funkcí Sukuby; dcera Lilith a Adama či (samaela)
Ljubi - albánská démonka, která vyžaduje panenské oběti; nedostane-li se jich, hrozí vysušením vodních toků
Lu Cifru a spol. - pyšný italský démon; obklika jak nazvat Satana; dále i Farfanicchio, Fistolo, Berlic, Farfarello, Tentennimo, Culicchia a Ticchi-tacchi. Španělé mají Dona Martina a Dona Pinola, Angličané říkají pro jistotu Old Nick a Gooseberry.
Lucifuge Rofocale - žid. - má na starosti pekelnou vládu; rumunský ďábel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danča Danča | E-mail | 1. ledna 2016 v 13:10 | Reagovat

Ahoj, jmenuju se Danča, je mi 17 let a moc mě zaujal tvůj blog, nechceš si o tom popsat, třeba na emailu či facebooku? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."