Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Stalo se (The Happening)

4. září 2012 v 11:47 | Adri |  Filmy
Na tenhle film jsem našla doporučení na jednom blogu (bohužel si už nepamatuju na jakém...).
Není to zrovna film, který by vás rozveselil a doporučuji ho sledovat o samotě - a to má víc důvodů.
1) více si to vychutnáte
2) se nebudete tolik bát


Příběh hodnotím jako skvělý, ale potom vás film začne nudit. Tedy mě začal. Pořád samé útoky a umírání. To mi připomínalo více hororový žánr, při krvavých scénách jsem raději oči upřela na puzzle před sebou a horlivě skládala.
Po zhlédnutí filmu taky doporučuji si nechat pár minut na přemýšlení a celkové doznění příběhu.
Nejsou tam lekavé scény.
Od filmu jsem čekala více, protože z filmu Žena ve vodě (který měl stejného režiséra) jsem byla nadšená. Ale i tak, v tomhle filmu můžete najít plno skrytých věcí. Stačí jenom pozorně poslouchat, na koukání tam moc zásadních věcí není.


  • Oficiální text:
Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie - rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince - pudu sebezáchovy.
Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde…
Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech.
Kdyby to někoho zajímalo - Odpověď na matematický rébus Juliana je, že měsíc má 30 dní, což je 10,737,418.23 dolarů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."