Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Žena ve vodě

14. září 2012 v 11:02 | Adri |  Filmy
Film mám obzvláště ráda, protože je v něm hodně krásných poselství a navíc v něm hraje moje oblíbená herečka - Bryce Dallas Howard. Právě jsem hledala filmy, ve kterých hrála, a tenhle mi připadal nejzajímavější.
Opět je nejdůležitější se zaměřit na rozhovory, jak už to u takových filmů bývá. Hlavně mě uchvátilo to, jakým způsobem nám řekne, že nikdo není bezcenný. Další krásné "upozornění" ve filmu jsou lidé, kteří se ihned vzdávají po prvním neúspěchu, co je potká. Je tam docela hodně lekavých scén, ale v tomhle filmu mi to ani moc nevadilo. Moje nejoblíbenější scéna je hned ta první, má v sobě opravdu hodně :)
O filmu jsem se někde doslechla, že vznikl jako pohádka, kterou režisér vytvořil pro své dcery. Chtěla bych mít takového kreativního rodiče. Jako malá jsem vždycky po mamce chtěla, aby mi vyprávěla pohádku, kterou si sama vymyslela. Vždycky to ale bylo vyprávění o nějakém filmu, který jsem neviděla, nebo o knížce, kterou jsem nečetla.
Taky ještě musím pochválit skvělou hudbu, kterou mám jen tak mimochodem stáhnutou.


Oficiální text:
Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem - Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | E-mail | Web | 14. září 2012 v 20:26 | Reagovat

O tomto filmu jsem už několikrát četla, ale neviděla jsem jej. Prý je opravdu zvláštní, krásný.

2 Míša Míša | E-mail | Web | 15. září 2012 v 11:11 | Reagovat

Ten film jsem viděla, je vážně moc pěkný.

3 Katka Katka | Web | 22. listopadu 2013 v 22:06 | Reagovat

Na tenhle film se chystám už delší dobu, asi si ho někde seženu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."