Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Jak nás ovlivňují jednotlivé fáze měsíce

18. října 2012 v 11:33 | Adri |  Astrologie
Hodně lidí má problémy se spánkem v období úplňku. Viníkem může být i Měsíc, stačí si uvědomit, že v té době dokáže pohnout mořem, neboť za úplňku nastává příliv. Naši předkové uměli energii Luny využívat ve svůj prospěch, pokusme se o to i my.

Nejbližší úplněk bude 29.října. Sledujme, co se bude dít. Kromě toho, že citlivější lidé budou mít špatné spaní, poznají to i ti, kteří se nešťastnou náhodou poraní. Rána bude krvácet víc než jindy.


Mistři správného okamžiku
Úplněk ovlivňuje i psychiku, citliví jedinci mohou zaznamenat výrazné změny nálady nebo úzkost. Z astrologického hlediska je Měsíc zodpovědný za naše emoce, takže při úplňku může člověk prožívat silné city. Někteří trpí nespavostí, nebo mají divoké sny. Vzhledem k síle úplňku je dobré se snažit si sny zapamatovat. Mohou v nich přicházet různé informace z podvědomí, pro nás dost významné.

Úplněk je nejsilnější fáze Měsíce a není pochyb o tom, že na nás působí. Tuto moc mají také denní čas, měsíční a roční období, postavení Slunce, Měsíce a hvězd. Kalendáře, vypočítané podle pohybu Měsíce a Slunce, sloužily k předpovídání určitých sil - impulzů, jež mají jen v určitém čase ovlivňovat přírodu, lidi i zvířata a v pravidelných intervalech se vracejí.

Spolu s Měsícem tyto síly působí na všechen život. Zbystřené smysly, bdělost, vnímavost a přesné pozorování přírody, světa zvířat a rostlin učinily z našich předků "mistry správného okamžiku".

Čtyři fáze Měsíce
Kdo chce, může si zkusit "žít podle Měsíce." Zpočátku je však nutné osvojit si alespoň základní informace o jednotlivých fázích Luny. Jsou vyznačeny v obyčejných kalendářích, dostatek informací najdeme v lunárních kalendářích a v literatuře.

Novoluní
První fáze Měsíce, který se dostává před Slunce. Vycházejí a zapadají současně, proto Měsíc v noci na obloze nenajdeme. V kalendáři je zaznamenán jako černý kotouč. Tato fáze se projevuje méně výrazně než úplněk, ale také nás silně ovlivňuje. Vládne krátká doba zvláštních impulzů působících na člověka, zvířata a rostliny. Kdo se jeden den postí, předejde mnoha nemocem, protože schopnost těla zbavovat se jedů je největší.

Začíná nový cyklus Měsíce, přichází nová energie, člověk by se měl proto očistit půstem, na rozdíl od úplňku, kdy máme naopak přijímat. Při novu je odliv a očista je snazší. Je to, jako bychom byli omyti. Představme si, jak moře odvádí špínu někam daleko.

Přibývající, tzv. první čtvrť
Po novoluní začíná Měsíc dorůstat. Na obloze ho můžeme vidět jako úzký srpeček, který přibývá až do tvaru písmene D. To trvá asi šest dní. Tato fáze se také nazývá I. čtvrtinou Měsíce. Pouť k úplňku asi po 13 dnech je II. čtvrtinou.

Příliv je minimální a my se zase rádi postíme. Všechno, co má být tělu dodáno, co ho staví a posiluje, působí dva týdny dvojnásob dobře, takže pozor na tloustnutí. Lunární kalendář doporučuje zastřihnout si konečky vlasů, budou silnější a zdravější. Dopřejme jim také pečující kúru s balzámem, vyplatí se to.

Úplněk
Měsíc dokončil polovinu své cesty kolem Země, je na opačné straně od ní než Slunce, což nastává v polovině nového měsíce. Jeho strana přivrácená ke Slunci stojí na nebi jako bílé jasné kolo, v kalendáři je zaznamenán jako světlý kotouč.

V několika hodinách úplňku se na Zemi u lidí, zvířat a rostlin projeví jasně patrná síla a ovlivňuje nás silněji než v novoluní. Měsíc se naplní, i lidé si mají něco přát, něco si splnit. Půst se při úplňku nedoporučuje. To si raději něco přejme a udělejme si oslavu. Úplněk už svým názvem vyzývá, abychom si něco splnili i naplnili. Proč ne i žaludky? Nakonec, dokážete si představit oslavu bez jídla?

"Malou oslavou a rituálem jen splnění přání podpoříte," vysvětluje Hana Váňová a dodává: "Každý úplněk posiluje něco jiného. I když ho nevidíme, jeho sílu a moc vnímáme. Kvůli rituálu vůbec nemusíme čekat na půlnoc. Úplněk má vliv asi tři dny, ale rituál je nutné provést dnem celku, v tomto období tedy 29. října."

Svá přání dobře formulujme
"Při úplňku dejte do vázy rostliny, které rozkvétají v noci, přitahují zvláštní moc. Může to být leknín, kapradí a nebo vrba," říká Hana Váňová a pokračuje: "Namotejte na ni modré stuhy a i když se říká, že co stuha, to napsané přání, nepřehánějte to. Napište si jedno přání za sebe a jedno, zcela konkrétní, ať si přeje rodina. Nepište nic obecného, jako rodinná pohoda apod. A hlavně," zdůrazňuje věštkyně, "nepřejte nikomu nic zlého, mohlo by se to obrátit proti vám. Nepište ani konkrétní finanční částky."

Ubývající, poslední čtvrť
Čtvrtá fáze Měsíce, který putuje dál, jeho zastíněná strana ho zdánlivě deformuje zprava doleva a začíná asi třináctidenní fáze ubývajícího Měsíce (III. a IV. čtvrtina). Můžeme ho vidět ve tvaru písmene C.

Člověk tak snadno neztloustne, takže jedlíci si mohou trochu dopřát. Tělo se dobře čistí. Je to i čas vhodný pro návštěvu zubaře nebo kožního lékaře a také pro domácí práce, jdou lépe od ruky.

Zbavujeme se zlozvyků
"Je to také den vhodný pro zbavení se nějakého špatného návyku, třeba nenávisti nebo nerozhodnosti, ale i jiných," radí věštkyně a kartářka Hana Váňová. "Vhodná meditace nám pomůže nalézt vnitřní sílu a energii." Také se můžete vhodně pomodlit, či poprosit o něco.

Zdroj - novinky.cz, upraveno
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 18. října 2012 v 12:06 | Reagovat

To je dosť zaujímavé

2 Míša Míša | E-mail | Web | 20. října 2012 v 22:45 | Reagovat

Za úplňku se strašně blbě spí ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."