Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Náhlé sportování zdraví neprospívá

25. listopadu 2012 v 11:33 | Adri |  Zdraví
Vědci ze severoirského Ulsteru ujišťují, že osoby, které se znenadání vrhnou na sportovní aktivity, si cvičením spíše ublíží. V netrénovaném organismu příležitostných vyznavačů pohybu se totiž začíná vytvářet nadměrné množství volných radikálů, které mohou poškodit dědičný fond.
Příležitostní sportovci svému zdraví škodí.


Vědecký tým pod vedením Garthema Davisona a Ciary Hughesové podrobil výzkumu dvě skupiny osob. První z nich měla pravidelný přísun antioxidantů a neprojevil se u nich negativní účinek volných radikálů. Druhá skupina, které bylo podáváno placebo, byla volnými radikály postižena ve velké míře.

Experti však svým výzkumem nenabádají lenochy k nicnedělání. "Kdo se chce sportem zabývat, měl by začít pomalu a postupně zvyšovat tréninkové dávky," doporučují vědci.

Nebezpečné volné radikály mohou sportující lidé ochromit tím, že se začnou zdravě stravovat, především pak konzumovat potraviny, které samy o sobě dodávají přírodní antioxidanty. Patří k nim například brokolice, špenát, ale také angrešt, okurky, citrony a datle.

Moje poznámka: Občas si zasportuju, ale nijak to nepřeháním. V článku bylo spíš zmíněno, že když celý rok lenošíte a potom se rozhodnete běžet maraton, určitě to vašemu tělu dobře neprospívá. Proto je dobré se každé ráno protáhnout, trochu rozcvičit.

zdroj - .novinky.cz/zena/zdravi/28840-nahle-sportovani-zdravi-neprospiva.html
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Oli Oli | Web | 25. listopadu 2012 v 12:12 | Reagovat

Zdravím Adri :),
sama se sportem živím. A proto souhlasím s tvou poznámkou. Sport vyžaduje určitou disciplínu, režim, který se musí dodržovat. Tělo to tak chce a vyžaduje.
Je moc dobře, že jsi takový článek napsala, je poučný, důležitý. Kvituji to.
Výborný nápad a skvěle zpracovaný. Máš u mě všechny hvězdičky, ostatně, jako vždy.
Měj se moc hezky! :)
PS: Tvůj krásný koment u DJe mě opravdu velmi potěšil, MOC děkuji. :)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 12:22 | Reagovat

[1]: našla jsem ho mezi staršími články na novinkách. Hned mě to trklo, protože můj táta běhá ultramaratony a potom naříká, když týden necvičí...

3 Víla Víla | Web | 29. listopadu 2012 v 20:05 | Reagovat

Já pravidelně cvičím každé ráno, když dobíhám autobus. Větší sport mě nebere :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."