Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Rakousko

23. prosince 2012 v 11:17 | Adri
V Rakousku jsem byla mohokrát a to hlavně z důvodů perfekního lyžování a aquaparků (Therme Laa - kde je mimochodem strašně krásně, hlavně ty barevné domečky všude kolem. Říkala jsem jim lentilky).


Přikládám první zápis s lyžování v Rakousku. Lyžování v Rakousku jsem už zažila šestkrát. Nejdříve jsme jezdili do Flachau a potom do Saalbachu. Letos jsme si vybrali ubytování v sousední vesničce (respektive lyžařském městě) Hinterglemmu.
Bydleli jsme v hotelu Adler (připomíná mi to postavu Arene Adler ze seriálu Sherlock). Hotel nám připomínal nekonečné bludiště, protože hned po příjezdu jsme se v něm ztratili (nechci nic naznačovat, ale já jsem byla první komu došlo, že jsme v blbém výtahu)
Náš apatmán byl veliký s překrásným výhledem na sjezdovky a já navíc měla vysouvací postel, ne žádné trapné přistýlky, ze kterých padám. - O tom se můžete přesvedčit v galerii.
Jídlo bylo výborné a obsluha taky. Škoda že neumím alespoň něco německy, například si objednat čaj :D Zvládala jsem to teda anglicky.
Hned první den na nás čekal dort s dramatickým přístupem a prskavkou, ačkoli měl můj táta narozeniny až zítra. Dortu bylo plno a my nevěděli co s ním. Ale já si všimla toho, že hned vedle nás sedí Češi (holt mám nejlepší sluch) a tak jsme jim nabídli. Potom jsme se odebrali do baru, kde mě brali za plnoletou, jelikož mi dali Baileys.
Po cestě z baru na pokoj byla taková dotyková hra pro děti. Uvítala mě se slovy Ahoj! Sedni si a hrej! (teda samozřejmě německy). A od té doby jsem si tam sedla vždycky, když jsem prošla kolem.


Lyžování bylo parádní, počasí na první den bylo jako z reklamy - teplo, slunko, lehký sníh. Dali jsme si půldenku a potom skočili do hospůdky. Předtím, než jsme dostali jídlo vedle nás napochodovala jedna holka v šatech s vysokýma podpatkama. Přišel k nám kameraman a začal na nás německy, že máme tleskat a smát se.

Videoklip se natočil,
můj ksicht zabrán taky byl.


Zpívala něco jako: Aloha Buca. Bohužel nevím, jak se jmenovala, ale byl to takový německy popík, což mě vůbec nebere. Kdyby tam tak napochodovali Nightwish nebo Edguy...

Večer jsme se šli projít po městě a oblíhnout předražené obchody. Jestli znáte někoho, kdo by si koupil bundu za 60 000kč, tak ten tam bude v ráji.

Další den jsme lyžovali zase jenom půl dne, jelikož se nám nevyvedlo počasí. Pršelo celé odpoledne, i když strašili, že jenom dopoledne. Na sjezodvkách bylo veliké množství Čechů, řekla bych že skoro víc než místních :D
Odpoledne jsme strávila nakupováním v Bille a dívání se na Pána prstenů a Upířích deníků.

Poslední den lyžování jsme zvolili celodenku. Jo a musím se pochlubit, že už jsem nejrychlejší z rodiny! Třikrát hurá!
Po úmorném lyžování jsme se toulali po městě a zavzpomínali na minulé roky, když jsme se měli vrátit zpět.

A v Rakousku jsem byla i v lednu 2013, zase kvůli lyžování. Byli jsme ubytováni v Kaprunu. Sněhu bylo dost, pomalu to ale tálo. Nahoře zběsile fučelo, takže byla i zima. Hotel byl úžasný - Barbarahof - doporučuji!! Hotel byl úžasně zařízený a příjemně voněl. Skvělé jídlo a skvělá rodinka, které hotel patřil. Mimochodem měli taky hezkého syna :))) V hotelu bylo i bohaté Welness. Celý hotel byl navíc prošpicovaný symbolem Fleur de li, Lilie. Tenhle znak je v Rakousku asi oblíbený, protože v obchodě jsem ho našla na desíti výrobcích a taky v minulém hotelu se občas objevil.
Lyžování se dalo, ale v Saalachu je to opravdu lepší, protože lyžařská střediska jsou propojená. Tady jste si museli vybrat nějaké středisko a v něm potom být "uvězněni" :) První den jsme lyžovali přímo na Kaprunu, kde nás odradili neupravené svahy. Další dny jsme lyžovali jenom v Zell am See a tam to bylo perfketní až na to množství lidí. Bylo jich dokonce tolik, že ski autobusem jsem musela jet namáčknutá až na sklo řidiče, protože nebylo kam se jinam vmáčknout a další autobus jel až za hodinu. Tak aspoň mám zážitek :))
Mamka si jezdila krásně s bříškem a jezdila po modrých, aby Samík v bříšku moc neskučel :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kelíns Kelíns | Web | 23. prosince 2012 v 11:29 | Reagovat

To je skvělé, že jste si to tak užili. My jezdíme každý rok do Itálie. Bohužel ne do moc luxusních hotelů, protože chceme sebou mít naší fenku Daffy. A psy nemohou výt ve většině hotelů. Do Rakouska bych někdy jela ráda nebo do Německa. Chtěla bych si procvičit svoji Němčinu. Úplně mě spadla brada kvůli té bundě. To je jako ze zlata nebo co? :-D

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 23. prosince 2012 v 11:47 | Reagovat

[1]: ne, ne byla prý z nějaké super kůže...  Když nad tím tak přemýšlím, stojí asi stejně jako moje všechno oblečeni a doplňky :D

3 batworld batworld | Web | 23. prosince 2012 v 11:56 | Reagovat

hezky blog, dess, a články:)

4 Silmarilli Silmarilli | Web | 24. prosince 2012 v 15:26 | Reagovat

svým zpusobem ti to závidím, na druhou stranu já bych tam neměla co dělat. Možná tak zustat v té hospudce a projít si okolí, protože lyžovat bohužel neumím...

5 Nonius Nonius | Web | 13. listopadu 2013 v 15:20 | Reagovat

Rakousko je určitě dobrou volbou pro to jet si zalyžovat. Je to poměrně blízko (ve srovnání třeba s Francií určitě), ceny skipasů bývají v pohodě a sjezdovky náleží určitě k best of, co Evropa nabízí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."