Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Jak se z člověka stane vlkodlak

8. ledna 2013 v 11:55 | Adri |  Zajímavosti o vlkodlacích
Z člověka se vlkodlak stát nemůže. Dříve sice mohl, jak si můžete přečíst zde, ale už je to nemožné, protože byste museli jít proti zákonům přírody, které jsou mocné (a taky poučené z toho, že složení zvířete a člověka nevěstí nic dobrého).
Takže jednoduše řečeno, tím opravdovým vlkodlakem se stát nemůžete. Jenomže jak vysvětlit všechny ty případy na celém světě, kdy lidé začali vrčet a výt a kousat lidi?
Buď zešíleli a opravdu si myslí, že jsou vlkodlaci, nebo je posedl strach.


Lidé z vlka udělali stvoření satanovo, přesto, že je to předek jejich psa, co jim štěká na dvoře. Jenomže vlk je nepředvídatelné stvoření, žije v lesích, všechno to vytí a zabíjení domácích zvířat... tak proč z něj neudělat postrach? Začali se šířit zvěsti o tom, že vlci napadali člověka, že usmrtili dítě ve vedlejší vesnici, že ta čarodějka, co byla upálena byla viděna s vlkem...
Bada bing, bada bung a stalo se z něj ztělesnění strachu. A to i přesto, že v Římě byla kdysi vlčice velmi uznávané stvoření
V poslední době se sice proti nenávisti k vlkům bojuje, protože je téměř vyhuben, ale i tak v některých částech světa se k nim přistupuje jako ke krvelačným nestvůrám, jako i k některým jiným šelmám. Těmhle lidem bych doporučila zajít někdy na jatka a kouknout se potom na lov šelmy. Oni na rozdíl od nás ji usmrtí rychle a bezbolestně...

No a proto se může stát, že slabému jedinci se zdá, že se přeměnil ve strach - vlka. Tenhle problém je částečně spojený s důvodem uvedeným výše - že lidé prostě zešíleli.

Další příklad je fantazie a neustálé spojování člověka se zvířaty. Vezměte si různé chiméry (pegas - kůň-pták, gryf - lev-orel). I představa anděla je chiméra - přece spojení člověka s ptákem. Když se vám noc co noc zdá o vlkodlacích, potom je začnete vidět všude. Například ve vašem sousedovi. A tak ho udáte knězi, který ho (samozřejmě ve jménu Krista) dá utopit.

Poslední možnost je nemoc. Už jsem se o ní na blogu zmiňovala, je to ona hypertrichóza, která způsobuje nadměrný růst chlupů na celém těle. Dočíst se o ní můžete zde.

Já osobně vlky ráda, dokonale mě vystihují. Jsou krásní (jo já vím, sebechvála smrdí, ale kdo si v poslední době řekne nahlas - dneska mi to sekne?), tajemní, společenští, jistým způsobem i laskaví, nejraději se schovávají v lesích a vyjí na měsíc (já vyju při hře na kytaru).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 9. ledna 2013 v 19:45 | Reagovat

Vlky sú naozaj pekné zvieratá, ale pekný zvierat je veľa :D

2 Angelique Angelique | Web | 11. ledna 2013 v 16:41 | Reagovat

Taky mám vlky ráda a i mě dost štve, co z nich dnes udělali

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."