Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Keňa

28. ledna 2013 v 11:11 | Adri
V létě 2011 21.-31.8 jsem byla v Keni. V té době jsem si psala deník, takže ho sem celý hodím (nedělejte si srandu z mých vyjadřovacích schopností :D Bylo to před rokem a půl :D)

Je 11:15 a konečně vyrážíme oficiálně do Německa. Do Berlína. Jsem zvědavá, jestli to stihneme nebo tam máme být v pět odpoledne. Už jsme VŠE vyřídili. Poslouchám těď písničky a koukala jsem se na Sajrajt - parodii na Stmívání. Z knih tu mám upíří deníky, z časopisů Enigmu a 21. Století, takže bát se toho, že nemám co číst, nehrozí. Mimochodem na tuhle cestu jsem vyrazila v nových bílých krásných teniskách - počítám s tím, že po mém návratu změní barvu.


Je 15:54 a jsme v Německu. A jako vždy, když někam jedeme autem (to by potom nebyla pravá dovolená) nás zastavili poldové :) Pokutu jsme zaplatili a jede se dál.

16:16 právě jsme minuli tropical Island :D Tam jsem byla před rokem, takže nemusíme zastavovat :D

18:32 jsme na letišti ve Starbucks :D rodiče furt po mě chtějí abych někam chodila vyhodit papírky a jít pro kelímek .... Nuda. Raději si jdu prohlídnout obchody. A dochází mi baterka v Iphonu, takže pochybuju, že ještě nějaké hlášení dnes zapíšu... propařila jsem na něm skoro celý den tak se nedivím :D

22.8 16:20
Už jsme druhý den v Keni. Nemohla jsem napsat dřív, protože se mi vybil mobil. Počasí v Keni je Supr! Je tu příjemně. Slunko tu totiž moc nepeče. Každý den tu prší Max 5 minut xD. Jo města hrůza. Normálně stánky 4 klacky v zemi A na tom je plech xD.
Hotel je dobrý, žádný plechy tady nejsou :D Až na to že tu nejsou žádné tobogany - jo jo, jsem prostě rozmazlená. Jsou tu tři bazény. Jeden máme asi deset metrů od apartmánu, takže super :)
Už jsem dokonce opálená :D Oceán je příjemný, ani ne teplý, ani ne moc studený. Kazí to jenom chaluhy na pláži. A taky všude samí beachboys, kteří by prodali i svou matku. No co, aspoň s nimi kecám a procvičuju si angličtinu. Kdyby tak věděli, že je jejich klábosení pro mě prospěšné, chtěli by za každé slovo dolar :D Hned jak nějakého bílého uvidí, hned se na něj nalepí.
Potom už mi to ale bylo nepříjemné a připadala jsem si jako celebrita s bodyguardami :D) .
Jídlo je tu výborné ale furt se přecpávám... (to se mým novému oblečení líbit nebude :D) Jsou tu italská jídla, protože Italové navštěvují Keňu nejvíc a navíc jsou i majiteli tohohle hotelu.
Koupila jsem si tričko a dřevěnou žirafku. Safari jsme domluvili na čtvrtek a pátek. Jinak postele máme zakryté moskytiérou. - To je tohle:


Mimochodem jsem si včera na oběd dala raviolli a to jen proto, že je měla Bella (pozn. autorky - v té době jsem byla totální blázen do ságy twilight).

Jinak jsem už dočetla Enigmu :)
Před chvíli jsme byli na golden beach (zlatá pláž) a jmenuje se podle toho, že když tam dáte ruku do písku, třpytí se!! Jako by jste dali ruku do třpytek :D
Jinak tu všude hraje reggae... A je zde velmi rozšířené swahilské rčení - Hakuna Matata - No problem :D A jeden černoch mě naučil písničku o Keni... :)))

27.8 Takže.... Byla jsem na dvou denním Safari v parku Tsavo east. Viděla jsem toho až moc !! Jako malá jsem se koukala na Animal planet a tohle je můj splněný sen... (slzička). Viděla jsem:
Lvy - vlastně jenom lvice.
Gepardy, jak lovili prase.
Lvice, co jedli malou zebru.
Různé antilopy a impaly...
Opice.
Žirafy (a jednu kostru žirafy)
Slony - těch tam bylo nejvíc
Buvoly
Zebry
Nějakého malého hlodavce, na jehož jméno si ani za nic nevzpomenu... Jenom vím, že nepije, protože všechnu vodu má obsaženou v potravě. Asi to byl dik dik... :D
Bydleli jsme v campu. Ne v žádném komunistickém campu, ale v luxusu!! Takové stany u nás nejsou!! Velký je asi patnáct metrů a široký deset. Normálně je v něm záchod se sprchou, tři mega postele ze dřeva...
Jídlo je taky výtečné (hlavně polívkyyyy :D) Jé ještěrky !! No ležím na lehátku u bazénu a jedna na mě právě vybafla xD
Taky jsme navštívili vesnici Masajů - domorodců co ještě dodržují různé tradice a zvyky. Normálně bydlí v chatrčích jako v archeoparku v Chotěbuzi - teda archeopark je pro ně ještě luxus! xD taky jsem si s nimi zatančila domorodý tanec. Není to nic těžkého, jen skákáte do výšky na místě. Ti ale skákali vysoko! Se divím, že Keňa není nejlepší ve skoku do výšky xD A zdál se mi supr sen!!! - Začal nevině. Byla jsem na táboře a kamarádka mi furt říkala, ať dodělám nějaký výrobek s Burym. Jenže on někam zdrhnul. A pamatuju si ještě, že ten výrobek byl něco, co se nosilo na noze... Pak se mi zdálo o nějakém vymyšleném dílu věřte nevěřte, že po sobě někdo házel šipkami a v těch šipkách byla atomová bomba či co... xD pak se mi zdály dva sny o mém starém bytě. Špehovala jsem s kamarádkou nějaké čarodějky. Četli jsme dopisy od nich a tak dál. A poslední (nejdivnější), že jsem v sámošce potkala Taylora Lautnera - tam dělal prodavače xD No a před ním mě ztrapnila jeho holka tím, že mu nakecala, že jsem z něj úplně vedle. Ale to Taylora neodradilo a každý den jsem za ním chodila do obchůdku :D
Jo a jak jsem se minule zmiňovala o Golden Beach, tak jsem si odtamtud vzala písek do lahve :)) (pozn. autorky teď - dodnes ten písek mám v misce na stole. Jsou v něm uložené kamínky :))


30.8 Táta si zase koupil miliony masek, tak si asi budeme muset kupovat nový kufr :D (pozn. autorky - nakonec jsme je vzali jako příruční zavazadlo). Přečetla jsem si už první díl upířích deníků a je to docela dobré (pozn autorky teď - bože, docela dobré? Kdyby to bylo docela dobré, rozhodně bych si nepořizovala dalších jedenáct dílů :D).
S rodinou neustále mastíme karty. Achjo to ty prázdniny uletěly... Upřímnou soustrast letošním prázdninám 2011 ....
PS: při safari jsem viděla jednoho Afričana a vypadal jako Bruno Mars xD ale fakt! No samozřejmě až na to že měl jiné vlasy a jinou barvu pleti. Ale ty rysy!
A před chvíli jsem viděla jednu Afričanku, která vypadá jako Dakota Fanning!!! - Zase až na barvu pleti a barvu vlasů. Představovala jsem si ji s jinou barvou pleti, v kápi a červenýma očima a byla to hotová Jane! Až jsem se jí lekla :D

Galerie


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 28. ledna 2013 v 23:58 | Reagovat

Skvělá postel :)

2 Iris - Foto Iris - Foto | E-mail | Web | 11. května 2013 v 9:29 | Reagovat

Nádherný fotky, prošla jsem si rubriku Cestování, máš už kus světa za sebou, to gratuluji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."