Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

V anglickém bistru zachytili bezpečnostní kamery ducha ženy

22. února 2013 v 11:11 | Adri |  Zajímavosti o duchách
Asi před dvěma roky si 35letý Skot Dan Clifford otevřel v britském Perthu bistro. Netrvalo dlouho a jeho zaměstnanci začali pociťovat přítomnost něčeho podivného. Vše vyvrcholilo koncem června, kdy záznam bezpečnostních kamer odhalil v podniku přízračnou postavu.


Záznamové zařízení se prý spustilo uprostřed noci, kdy cosi aktivovalo senzor pohybu. Když se pak Clifford na pořízený záznam podíval, přeběhl mu mráz po zádech. U stolku pro dvě osoby se totiž vznášelo něco tajemného.

"Když jsem poprvé spatřil stín před objektivem, tlouklo mi srdce jako blázen. Myslel jsem, že je v kavárně vetřelec. Pak jsem se ale podíval blíž a zjistil, že to nemohl být člověk z masa a kostí. Byl to přízrak, viděl jsem skrz něj," prozradil minulý týden regionálnímu deníku Daily Record Clifford.

Majitel bistra tedy neváhal a kontaktoval tým specialistů na paranormální jevy Paranormal Investigation Scotland, které snímek přízraku připomínajícího ženskou postavu naprosto nadchl: "Je to ten nejpřesvědčivější důkaz, jaký jsme za posledních téměř deset let viděli."

Podle Clifforda už v jeho podniku došlo k paranormálním aktivitám dřív: "V posledních měsících celý můj personál pociťoval něco zvláštního. Někteří slyšeli tajemné hlasy, jiní viděli hýbající se židle a do jednoho zaměstnance něco strčilo. Všem z toho běhal mráz po zádech."

"Dokonce se u nás stavilo několik spiritistů, kteří cítili neobvyklé vibrace, když procházeli kolem. Někteří mluvili o přítomnosti ženy, což by odpovídalo tajemnému snímku," svěřil Clifford.
Ozvali se i skeptici

Z dostupných informací bohužel ale není jasné, zda bylo nahrávací zařízení v kavárně schopné pořídit pouze fotografie nebo naopak celé video. Se zveřejněním pouze jediného snímku zobrazujícího světlou skvrnu v pravém horním rohu tak přišla i vlna pochybovačných názorů.

Clifford se je ale snaží odrazit: "Velmi nás zaujalo, co odborníci řekli o našem posledním důkazu. Chtěli bychom tedy všem skeptikům dokázat, že jsme se nepokoušeli žádné obrázky falšovat."

Aby tedy mohl předat další důkaz, nainstaloval do kavárny moderní kamery. Jakmile nyní senzory pohybu zaznamenají cokoli většího než kočku, kamery by měly pořídit snímky i videa. Navíc se do kavárny v následujícím období opět chystají specialisté, aby místo spolu s nejznámějšími skotskými "duchaři" prozkoumali lépe.

Kavárna Daniela Clifforda je na první pohled nenápadná, podle některých ale vyzařuje něco neobvyklého.
zdroje - novinky.cz/koktejl/273162-mam-nejlepsi-dukaz-o-pritomnosti-duchu-za-poslednich-deset-let-chlubi-se-skot.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pukina pukina | E-mail | Web | 22. února 2013 v 22:15 | Reagovat

Je jedno, jestli je snímek zfalšovaný nebo ne. I tak z toho jde mráz po zádech.
Moc krásný blog a velmi poutavé a zajímavé články. Až budu mít více času, určitě se vrátím a v klidu si je přečtu:)

2 Japonský dům a rozhovory Japonský dům a rozhovory | Web | 23. února 2013 v 8:04 | Reagovat

Téda ... no docela zajímavý článek :)

3 frana-alrika frana-alrika | Web | 23. února 2013 v 17:56 | Reagovat

Já na duchy moc nevěřím, možná protože jsem zatím žádného nepotkala, ale rozhodně je to zajímavé a trochu děsivé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."