Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Vznik světa

13. února 2013 v 11:22 | Adri |  Moje úvahy
Každý člověk se už zamyslel, jak mohlo něco takového, jako je vesmír vzniknout. Ti materialističtější se přiklánějí k teorii Velkého třesku, jiní si libují v náboženských představách. Já mám svůj "návrh". Snad vám pomůže na cestě za Pravdou :)


Nejdříve musel vzniknout čas. Ten se vytvořil pomocí energie, ve které byl obsažen bůh. Jak se ale vytvořil čas, energie nabývala jiných struktur, jinak se chovala. Tím pádem vytvářela vědomí, duše a dimenze. Potom už zbýval jen krůček k vytvoření hmoty - atomu. Ve všem byl po celou tu dobu obsažen bůh. Formovaly se světy tak, jak je známe dnes. Některé jsou zachovalé jako na počátku - protože tam neexistuje čas, v některých není obsažena hmota. Jak si jistě umíte představit, vše se mnohem více rozvíjelo a vše bylo pořád propojeno se vším. Formovala se hlavně vědomí. Některá pouze splývala s okolním světem, jiná se o něj starala, jiná zase pomáhala se stvořením nových věcí, jiná věci bořila, aby vznikly další věci, další zase hlídala ostatní vědomí a jejich vědomosti - vzniklo morfogenetické pole...
Poté se vědomí zformulovalo až tak, že dostalo své podoby - duše, andělé, přírodní bytosti, obyvatelé jiných planet. Vznikla i Země, se všemi těmi úžasnými tvory, kteří na ní žijí. Každý měl za úkol to své a byl rád. Existoval už život, proces reinkarnace fungoval. - Vše je zachováno, protože energie je nezničitelná a vše je tvořeno z energie. Idyla ale nefungovala dlouho, protože se objevily úkazy, které proti těmto věcem odporovaly. Disharmonie. Nadbytek ničení, tvoření, péče, nedostatek lásky, vědomostí... Všechno bylo zatím v dobré harmonii a mělo svůj pevný stanovený řád. Vzniklo to, čemu říkáme zlo.

Prvotně vládla harmonie, protože byla pouze nespoutaná energie. Jak se ale energie více tvarovala a získávala na odlišnostech, vychýlila se z harmonie. Stále ale v ní je i po těchto těžkostech přítomen bůh, božské vědomí, které ví, jak docílit opět správné harmonie. Jak je ale energie přítomna ve všech těch formách, ovládá ji disharmonie. Poté se energie zase správně "přemístí" a je všechno tak jak má být, v harmonii. Pak se ale zase rozlije a smíchá a může se začít s třízením energii znovu. Energie je jako nespoutaný oceán.
Když je pouze čistá, v té původní formě, bez omezení, je v rovnováze. Ale neděje se potom něco takového, jako je vznik naší duše. Za vzniku duše je bůh šťastný. Je pyšný na svůj výtvor, a protože je bůh ve všem, líbí se to i disharmonickým (zlým) věcem, i když to tak na první pohled nevypadá.
My lidé jsme na planetě Zemi a jsme obdařeni tím, že máme vlastní svobodnou vůli, jestli se připojit k disharmonii nebo harmonii.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 frana-alrika frana-alrika | Web | 13. února 2013 v 20:39 | Reagovat

Páni, rozhodně zajímavý názor, já nikdy nad vznikem světa nějak hlouběji nepřemýšlela, ale doháním to :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."