Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Další informace o energiích

19. března 2013 v 11:44 | Adri |  Energie
Předešlý díl zde.

Před destruktivní energií se lze bránit zkřížením rukou, nohou nebo prstů. - Tímto se však odtrhnete také od přirozeného přijímání dobré, konstruktivní energie, proto tohle provádějte jen krátce. Zabraňujete totiž proudění energií vůbec.

Někdy se můžete setkat s dělením energie na jin a jang. - Ve skutečnosti je to dělení pouze na:


Vyrovnanou energii, kde je všechno v harmonii, tudíž 50% jin a 50% jang, aneb konstruktivní energie. Tato energie léčí.
A na disharmonii, kde jsou energie v nerovnováze, ve špatném poměru (např. 30% jin a 70% jang), aneb destruktivní energie. Tato energie způsobuje nemoci.
Rozdíl mezi jin a jang:
Jin - najdete ji u věcí spojených s ženstvím, pasivitou, uvolněností a plynulostí. Je pomalejší než jang, ale snadněji proudí do celého těla. Spojená s vlhkostí, zimou, tmou, nádechem a půdou. Pochází přímo z nitra Země. Symbolizuje ji černá barva a měsíc. Představuje ji levotočivá spirála.
Jang - Mužnost, aktivita, pružnost, dominantnost, prudkost, razantnost, konání. Spojená s teplem, světlem a suchem. Je to energie dne, léta, výdechu a Slunce. Symbolizuje ji bílá barva. Představuje ji pravotočivá spirála.
Nezapomeňme, že energii nepřijímáme pouze vizualizací, ale také jídlem a pitím. Proto je dobré dbát na přípravu nápojů a pokrmů. Jak udělat z jídla skvělou "energickou bombu", se dozvíte v tomto článku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 20. března 2013 v 17:01 | Reagovat

Nedávno jsme si se segrou vyhledaly spostu informací o jin a jang. To by člověk nevěřil, jak to může být obsáhlé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."