Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Fidlovačka, aneb žádný spěch...

28. března 2013 v 19:20 | Adri |  Můj deník
Moc událostí v krátkém čase dokáže nadělat paseku. Ale já jsem silná a dám je všechny naprosto bravůrně! :) (a žádnou ironii v tom opravdu nehledejte). Nejdříve vám ale dovolím se mnou nahlédnout do časů minulých, kde jich bylo naprosto stejné množství.


Jde o to, že jsem se vám ani nepochlubila s tím, že jsem byla na prodloužený víkend v Horní plané na začátku března. Strávila jsem ho s rodiči v hotelu Orsino, který byl... no prostě nebyl podle našich představ. Tvářil se, jakože šlape na paty těm čtyřhvězdičkovým v Rakousku, ale pořád tam vařili hůř, obsluha byla nepříjemná a nezorganizovaná (hlavně bazén a sauna). Všechno to tam bylo postaveno relativně nedávno, ale když si tak na něj čtu ty negativní recenze, přijde o všechny zákazníky. Musím vás zklamat tím, že žádné fotky nemám, protože se mi pořád nechtělo s sebou smýkat mobil. Jeden den jsem šla si s tátou zalyžovat a máma těhulka se procházela po horní plané. Tam objevila skvělou restauraci, do které jsme se kolem druhé nahrnuli, i když jsme v tu chvíli měli s tátou lyžovat. - Bylo hnusné počasí, mlha všude kam se podíváte. Neviděla jsem ani tu sedačku před sebou, když jsem jela na lanovce. Jinak jsme se jen tak různě toulali po okolí. Po dovolené jsme jeli do Teplicí nad Bečvou navštívit babičku, která si tam užívala v lázních. Na oběd jsme tam čekali asi dvě hodiny, protože servírka zapomněla na naší objednávku. Vynahradila mi to moje malá sestřenka Ewička, se kterou jsem potom zbaštila marlenku a ještě horký lázeňský oplatek. Rodiče si šli načepovat do lahví lázeňskou vodu (která byla mimochodem moc dobrá :)) a já s Ewičkou jsem krmila kachny. - Z téhle velké událostí už fotky mám.

Potom jsem jela pravidelný kolotoč kroužky-škola. Ve škole jsem si stačila trochu pohnojit zeměpis, ale to se spraví, na ty samé jedničky mám :)
U kroužků už to je komplikovanější... Inu z houslí jsem měla koncert na zámku, po asi čtyřech letech. V té době téměř všichni hráli zpaměti... Teď jsem byla jediná :D Vystoupení se mi povedlo, až na jeden malý zádrhel na konci, který jsem si ale v rychlosti opravila. Učitelka mě dokonce pochválila. Jsem ráda, že jsem to zvládla, protože jsem předtím vůbec netrénovala :D
Všechno ale podle mých představ úplně nebylo. Hrál tam na kytaru jeden kluk, jeden hezký kluk... Naštěstí se bavil s jedním členem orchestru do kterého chodím, takže nebylo těžké zahájit konverzaci. No a zrovna když jsem se ho chtěla zeptat na jméno jsem byla na řadě... No není to hrůza?! Pak už se neznámo kam vypařil... Podařilo se mi zjistit, že chodí na gymnázium v Karviné a to je tak všechno. Grrr. Pořád v tom hledám důvod, proč se něco takového právě stalo, ale nějak mi už dlouho uchází...

Jeden víkend jsem spala u kamarádky, druhý jsem strávila na soustředění s LDO- s dramaťákem. Museli jsme konečně dořešit naše představení, do kterého chtěla naše učitelka zapojit i moje housle. Tak jsem utekla ze školy z výtvrarky (samozřejmě s omluvenkou) a učitelka mě vyzvedla. U ní doma jsme řešili mojí postavu, a hlavně moje noty. Naštěstí se jí líbily zrovna ty noty, které právě hraju a umím zpaměti, čímž jsem si ušetřila dost práce. Hraju jakýsi osud a k tomu ještě dělám zvukaře. Nejenom že hraju na housle, ještě tam bubnuju a řehtám s řehtačkou... Moc vět tam neříkám (mohutná úleva), ale jsem pořád vidět na placu... Ještě k tomu jsem tam jako stínové divadlo, takže každý můj pohyb musí bát dokonalý a musím to mít všechno naučené, protože by to vypadalo fakt blbě, kdybych tam machrovala se scénářem.

Jako kdybych toho měla málo, hraju ještě na jednom koncertě. Mám tam roli mystické inspirace... Učitelka sama řekla, že se ke mně nejvíc hodí takové ty mystické role, takže se asi podle toho i řídí :D A i na tom koncertě budu hrát. Tam už to ale s notami tak jednoduché není. Hraju tam motiv růžového pantera. Noty jsem rychle vyfotila mobilem, když jsem je hledala na internetu. Jak se očekávalo, kvalita je to pod psa, takže jsem na úterní zkoušce hrála spíš podle sluchu (a taky to tak vypadalo vážení :D) po třech hodinách zkoušky v LDO jsem se to ale konečně naučila. Ještě tam hraju kousek šíleně nudné skladby (učitelce se to zdá jako romantická skladba), kterou jsem se bohužel naučit nestihla.
Děkuju všem bohům, že na tom koncertě nehraju s orchestrem, protože bych toho už měla nejspíš po krk.

Za týden mám k tomu všemu absolventské vystoupení - to se koná tehdy, když žák umělecké školy dokončuje studium prvního stupně. Hraju tam tři skladby, dvě z toho zpaměti. Ještě mám k tomu vymýšlet jakýsi úvod, který by posluchačům řekl, kdo to právě hraje a co to vůbec je za stvoření. Nápadů je plno, ale kdybych je všechny hodila na papír, byla by z toho menší kniha.

A ještě malá informace na závěr - právě Pád titánu od Kena Folletta a je to bájo. Sice místy úchylné, ale pro dospělého čtenáře to může být jen další stránka nudné knihy. No jo, puberťáci se na to dívají jinak :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alinka Alinka | Web | 28. března 2013 v 19:28 | Reagovat

Hehe má první koment XD

2 Alinka Alinka | Web | 28. března 2013 v 19:28 | Reagovat

mám*

3 vivienne vivienne | Web | 29. března 2013 v 21:29 | Reagovat

hezká fotka

4 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 29. března 2013 v 22:01 | Reagovat

Ten název článku mi připomíná mojí prezentaci z češtiny :D A že budu mít časem ještě jednu na Lucernu -_-

5 Luné Luné | Web | 31. března 2013 v 9:30 | Reagovat

Přála bych si mít takových zážitků jako ty. Třeba toho kluka máš stále hledat.. nebo on během kouzlení náhody spatří tebe :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."