Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Výměna energie s přírodou

21. března 2013 v 11:33 | Adri |  Energie
Člověk si energii vyměňuje s přírodou většinou nevědomě a to nejběžněji procházkami. Ve městě se ale moc energie nenajde, zvláště v těch, ve kterých převládá beton a budovy. Proto nejvíce energie získáme, když se pohybujeme například v lese, na louce nebo na pláži. Není zde nic, co by narušovalo naše spojení s přírodou.
K tomu, abychom zvýšili míru energie, postačí, když si sundáte boty - samozřejmě jen pokud to situace umožňuje, a vy bezpečně víte, že na zemi nejsou žádné střepy či jiné ostré předměty, o které se můžete při chůzi poranit. Další možností je sundat všechny šperky a nosit volnější oblečení.

Jedinci vidící energie si mohou všimnout, jak se každým dotekem vaší nohy se zemí objeví kolem zelená energie. Energie také může mít barvy modré, nebo žluté. U mne se nejčastěji objevuje ona zelená energie. Tato energie stoupá do vás a vyživuje vás. Po chvíli mizí kousek vaší energie v zemi, kterou vyživuje rovněž.
A jak dobře vím, výměnou energie se energie násobí. Po pár minutách chůze ve volné přírodě nebudete plní energie pouze vy, ale i okolní příroda. Vypozorovala jsem, že po téhle chvíli se vám příroda začne líbit více.
Výměnu můžete podpořit tím, že na proudění energií bude myslet a budete se snažit je nahmatat, či uzřít jiným smyslem.
Můj oblíbený kontakt s přírodou funguje přes stromy. Tak jako jsem už uváděla nahoře, je dobré být bos, bez šperků s volným oděvem. Vylezu si na jeden strom, který si už předem intuitivně vyberu, a stane se mým útočištěm. Různě po něm bloudím a dotýkám se jej. Proudí mezi námi úžasná energie. Strom ji navíc rychle vysílá prostřednictvím větví a kořenů do prostoru kolem. Energie se podobá té, kterou jsem už popisovala výše (zelená, modrá nebo žlutá).

Pokud moc neholdujete hraní si na Tarzana, můžete zůstat u země a strom objímat. Vystačí vám i pouhé hlazení, ale výměna při objímání probíhá rychleji, protože se stromu dotýkáte větší částí těla.
Můžete nechat vše běžet přirozeně a pouze se pokoušet smysly zachytit energie, nebo se můžete odhodlat k tomu, že proces výměny bude řídit vy. Řekněte si, kdy chcete poslat energii a kdy ji chcete příjímat, a poté už jen energii svou představivostí rozhýbejte.
Se stromem se dříve můžete "seznámit" prostřednictvím rozhovoru. Duše stromů to mají rády. Koneckonců stromy samy jsou inteligentní živí tvorové. Můžete i zanechat polibek na rozloučenou :)
I toto spojení s přírodou lze udělat ještě silnějším. Můžete pokropit své nohy vodou. Voda bude podporovat energii v proudění a bude ji ulehčovat cestu mezi vámi, zemí a stromem.

Další kontakt se zemí je i příjemné lenošení na louce. Nemusíte se bát broučků, pouze vás chtějí jenom prozkoumat. Nechají vás na pokoji, když jim nebudete ubližovat a budete v klidu ležet. I pro tento kontakt platí pravidla, která jsem už uvedla výše: Žádné boty, šperky a těsné oblečení. Rovněž platí i to, že výměnu energií můžete posílit vodou, se kterou se v parných letních dnech můžete polít úplně celí :)
Poznámka: Jen pozor na klíšťata. Co se týče používání sprejů proti klíšťatům, jsem skeptická, protože jsem jedno chytla i přes tuto obranu. S větším počtem jsem tu čest neměla, což je podivné, protože venku trávím docela dost času. Takže věc s repelentem nechávám na vás, jenom se potom nezapomeňte zkontrolovat :)

Občas si i vyměním energii prostřednictvím kamenů. Vyberu si vždy ten, co mi do oka padne jako první a už si to s ním mašíruju dál. Cestou ho různě hladím nebo pěvně svírám v rukou. Také tady probíhá výměna energie, pouze v trošku menším měřítku. Když už začnu pociťovat, že kámen má mojí procházky s ním dost, zastavím se a položím ho na zem.
S kameny, případně s pískem jdou dělat parádní věci. - Proto mají děti v oblibě hrabání se v nich popřípadě stavění pevností. Každý kámen má svou specifickou směs energií, takže při každé výměně energii s nimi můžete pociťovat rozdílné věci. Některý bude více horký, jiný zase bude studenější ale půjde vám rychleji výměna energií...

Výměnu lze uskutečnit i přes zvířata. A to jakéhokoliv druhu. Přes mravence až po slona dostanete notnou dávku energie od každého.
Přirozeně probíhá přes různé hry, mazlení, nebo už jen pouhopouhý kontakt s očima (stejně jako u lidí).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luné Luné | Web | 23. března 2013 v 18:02 | Reagovat

A co běhání s vánkem o závod, s bosými nožkami namočenými v mořské vodě? :ú

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 23. března 2013 v 19:01 | Reagovat

[1]: to samozřejmě taky... existuje tolik možností, jak načerpat energii...
právě teď mě napadl běh v letním deštíku :)

3 Luz Luz | 23. března 2013 v 19:34 | Reagovat

Moc krásný článek. A taky obrázek. To je určitě Luthien (ze Silmarillionu).

4 Letadýlko Letadýlko | E-mail | Web | 25. března 2013 v 14:31 | Reagovat

Krásný článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."