Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Hladiny vědomí a psychowalkman

10. dubna 2013 v 11:11 | Adri |  Astrální cestování
Činnost mozku probíhá na principu výměny elektřiny. Všechny mozkové buňky spolu komunikují pomocí elektrických výbojů, které neustále proudí mozkem. Rychlost elektrické aktivity mozku (frekvence), se dělí do čtyř skupin, hladin vědomí. Jednotlivé hladiny vědomí mají různou frekvenci a každá odpovídá nějakému duševnímu i tělesnému stavu. Obecně lze říci, že čím vyšší je frekvence, tím vyšší je celková aktivita organismu. Někdy se nazývají i mozkové vlnové délky.

Hladina Beta (14 a více Hz)
Je charakterizována menším či větším napětím, je stavem vědomého soustředění se na vnější svět, schopnost reagovat a být připravený. V hladině beta se nacházíme převážnou část dne a jejích nejvyšších hodnot (nad 30Hz - tzv. superbeta) dosahujeme při vysokém duševním výkonu nebo při vypjatých stresových situacích. Hladina beta představuje pro organismus vysoký výdaj energie. Vyznačuje se rychle opakujícími mozkovými vlnami. Objevují se v ospalé bdělosti až po důkladně soustředěnou činnost.


Hladina Alfa (8-13Hz)
Je stavem plné bdělosti bez jakéhokoliv napětí, v němž se mozek nezabývá soustředěným myšlením. Tento bdělý odpočinek je doprovázen příjemnými a slastnými pocity v návaznosti na zvýšenou tvorbu přirozených opiátů (neurohormonů, nejznámější jsou např. endorfiny). Hladina alfa je stav většiny známých meditací. Schopnost člověka navodit kdykoliv přítomnost vln alfa může v tradičních meditačních technikách znamenat 10 a více let poctivého tréninku. Setrvání v hladině alfa posiluje a regeneruje všechny životní funkce.
Tento stav se přirozeně vyskytuje při senzorickém odpočinku (např. při zavřených očích), hluboké relaxaci nebo meditaci. Stav Alfa zapříčiňuje pocity uvolnění a bezpečí, duševní pohody, zlepšení spánku, studijních výkonů, zvýšení pracovní produktivity, snížení strachů a úzkostí, zvýšení imunity. Předpokládá se, že mnozí kreativní géniové se i při bdělém stavu pohybují na hranici Alfa.

Hladina Theta (4-7Hz)
Je částečným útlumem vědomí, kdy mozek nereaguje na smyslové podněty zvenčí. Dostáváme se do ní ve spánku doprovázeném sny nebo při nejhlubším uvolnění. Hladina Theta znamená jediný přístup k našemu podvědomí. Vyznačuje se vybavováním si vzpomínek - především nedůležitých, ale bolestných. Snění ve stavu theta podporuje představivost a tvořivost. Navodit samovolně hladinu theta a setrvat v ní znamená důsledný trénink. Dostáváme se do ní při silném transu. Zahrnuje i fáze těsně před usnutím, REM (rychlé pohyby očí) a snění. V těchto vlnových délkách dochází v mozku k zlepšené paměti (především dlouhodobé). Dochází zde k styku s nevědomím, je prohloubena kreativita a vhled do komplikovaných problémů.
Hladina Delta (0,5-3Hz)
Útlum všech mozkových funkcí. Během hlubokého bezesného spánku, kdy do ní vstupujeme, dochází k výrazné regeneraci všech životních funkcí a hromadění energie v našem těle. Jedná se o nejpomalejší mozkové vlny.

Jak víte z předešlých článků, pro astrální cestování jsou důležité hladiny Alfa a Theta. Tyto dvě cílové hladiny zajišťují úspěšně opuštění těla. Pro snadnější trénink a snadnější navození těchto hladin můžete zkoušet trans. (Víc o něm v tomto článku) Může vám ale pomoci i přístroj Psychowalkman.


Psychowalkman, plným názvem audiovizuální stimulační přístroj (AVS přístroj), sestává z těla jednotky, brýlí a sluchátek. AVS přístroj vysílá proměnné pulsy světla a zvuků (nikoli hudby). Navozuje tak změny frekvence mozkového vlnění a tělesných biorytmů.

Mezi nejvyhledávanější účinky psychowalkmanu-AVS přístroje patří intenzivní duševní a tělesná relaxace, zlepšení učení, koncentrace a zlepšení zdravotní kondice psychosomatického charakteru (únava, bolesti hlavy a svalů, nespavost, deprese, úzkosti, stres, LMD-dysfunkce a další méně frekventované potíže).

Pohodlně se usadíte či ulehnete a zvolíte požadovaný program, který si předtím vyberete podle jeho popisu v návodu. Poté si nasadíte sluchátka a brýle, zavřete oči a spustíte tlačítko "Start". Ze stereofonních sluchátek uslyšíte speciální zvuky podobné jemným bubínkům, tzv. binaurální rytmy. Stimulační brýle jsou osazeny osmi LED diodami, které po celou dobu programu blikají. Působení probíhá přes zavřená oční víčka! Pro milovníky hudby nabízí psychowalkman možnost oblíbenou hudbu připoslouchávat k již naprogramovaným zvukům a zvýšit tak celkový zážitek i účinnost. Psychowalkman je na obsluhu velice jednoduchý. Lehce vyberete požadovaný typ a délku programu, případně si nastavíte hlasitost zvuku a intenzitu světelných záblesků.

U programů na uvolnění, zvýšení koncentrace a odstranění únavy zaznamenáte účinek během několika málo okamžiků, přičemž pochopitelně záleží na dalších okolnostech, jako je například celková délka programu, klidné prostředí, ale i Vaše psychické rozpoložení a množství zkušeností s relaxací. U aplikací jako je zvýšení celkové duševní kondice (např. paměť, intelekt) nebo řešení dlouhodobějších potíží (např. se spánkem) doporučují odborníci pravidelný trénink. Ani tato metoda není sama o sobě zázračná, i zde platí, že pro výrazný a trvalý účinek je zapotřebí dlouhodobého a pravidelného používání.

Ceny přístrojů se pohybují od 5000Kč a výše.

Neberte ale Psychowalkman jako jednoznačné urychlení naučení se všech duchovních věcí nepřirozeným způsobem. On ten nepřirozený způsob je i ten, že čtete různé esoterické knihy - přece jste na to měli přijít sami v meditaci, ne? Zkrátka je to jenom malá nápomocná berlička, opravdu to není věcička, která vás naučí provádět AC nebo z vás udělá duchovního mistra za týden používání.

Osobně ale nevím, jaké to je, nemám to vyzkoušené... zatím na to slyším jen chválu, ale moc se mi tomu nechce věřit, když jsem tu ještě nevyzkoušela. Máte s tím někdo zkušenosti? Vyplatí se taková investice? Popřípadě se najde dobrá duše, která by mi to zakoupila? :DDD Ne ne, tu poslední otázku neberte vážně :D

Pokud vás tenhle produkt zaujal, mrkněte na galaxy.cz

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 10. dubna 2013 v 21:25 | Reagovat

Jo, jeden psychowalkman mám doma a musím říct, že fakt funguje skvěle :)

A nebo pokud bys nechtěla investovat do týhle věcičky, tak zkus program I-doser, dělá v podstatě to samý a my šikovní si ho dovedeme sehnat i zadarmo :D

2 Miriam M. Miriam M. | Web | 13. dubna 2013 v 20:12 | Reagovat

Díky za článek, takhle to působí jako něco, co by se mi mohlo opravdu hodit, odrazuje mě jen ta cena.

[1]: Díky za radu, po programu se podívám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."