Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

TOP 7 duchařských míst

14. dubna 2013 v 11:33 | Adri |  Zajímavosti o duchách
Tyto místa většinou znají všichni lovci duchů. V těchto místech je totiž největší pravděpodobnost, že se poštěstí a vy spatříte ducha. Většinou se tam objevují silné emoční otisky duchů, tj, pouze emoce neboli emoční těla, které opakují své místo zjevení a činnost (více o nich v tomto článku). Je ale i možnost, že natrefíte na bludnou duši - tu je nejlepší odvést do světla na druhý břeh a vysvětlit jí svůj počin. Zkrátka si představte světlo, aneb bránu na druhý břeh a pokyňte ji.... nebo zavolejte na pomoc anděly.

1. Fara Borley, Essex, Velká Británie
Strašidelná fara Borley patřila ve 20. a 30. letech mezi nejkontroverznější v celé Británii. Obrovské množství nevysvětlitelných jevů a zážitků od nezávislých svědků se váže k tomuto tajemnému místu. Svědectví vypovídají o různých jevech a bloudících postavách, některé se dají rozumně vysvětlit, ale stále existuje poměrně hodně příběhů, které zůstávají nedořešené.


Vypráví se, že tu ve 14. století stával benediktinský klášter, ve kterém žil mnich, který se zamiloval do jeptišky ze sousedního kláštera. Domluvili se, že spolu uprchnou a budou žít obyčejný život. Ale jejich plán byl odhalen. Mnicha, který jim pomáhal prchnout, připravili o hlavu, zatímco zamilovaného mnicha pověsili a jeptišku zazdili zaživa do základů kláštera, kde dnes stojí fara Borley. Jejich duchové tu dodnes straší.

Fara Borley2. Bílý dům, Washington DC, USA
V Bílém domě, sídle amerických prezidentů, prý straší duch Abrahama Lincolna a první dámy Abigail Adamsové, napsal. Prezident Harrison tvrdil, že slyšel na půdě podivné zvuky, ale nikoho tam nenašel.

Andrew Jackson si myslel, že straší v ložnici. Adamsová bývala viděna plující u stropu v chodbách jako by něco nosila. Lincoln se prý objevuje častěji než Adamsová. Eleanor Rooseveltovou pozoroval Lincoln, když pracovala v jeho původní ložnici. Ve stejném volebním období tvrdil jeden úředník, že ho viděl sedět na posteli zouvat si boty.

Bílý dům

3. Tower, Londýn, Velká Británie
Královská pevnost Tower je historickým monumentem v centru Londýna na břehu Temže. Během středověku a novověku tam bylo k smrti odsouzeno hodně lidí. Mezi nejznámějšího ducha patří Anna Boleynová, jedna z šesti manželek Jindřicha VIII., kterou nechal stít roku 1536. Její duch se objevuje často při slavnostních akcích v Královské kapli, občas i v zahradách.

Londýnský Tower
(Tam jsem byla, ovšem jsem si nevzpomněla, že bych Annu zahlédla... každopádně strávit noc bych tam rozhodně nechtěla)

4. Parník Queen Mary, Kalifornie, USA
Parník Queen Mary se plavil po Severním Atlantském oceánu od roku 1936 do roku 1967. Následně jej koupilo město Long Beach v Kalifornii a udělalo z něj hotel. Nejvíc prý straší ve strojovně, kde zahynul sedmnáctiletý námořník, jemuž se nepodařilo uniknout z ohně. Dodnes se ozývá jeho klepání a bouchání na potrubí. Na místě kde je dnes recepce, vídají prý hosté dámu v bílém.

Hotel Queen Mary

5. Whaley House, Kalifornie, USA
Svědkové vypráví, že už léta v domě Whaley straší. Uvnitř nikdo není, ale okenice se stále otevírají a zavírají, jako kdyby tam někdo žil. V domě někteří cítí podivné síly, ale také cigaretový kouř či parfém.

Prý se tu zjevují duchové rodiny Whaleyů. Zajímavé je, že už když se sem na konci 19. století rodina stěhovala, tak už na zahradě prý strašil oběšenec James "Jim" Yankee Robinson. Od 60. let 20. století funguje dům jako turistická atrakce. V tamějším muzeu se dokonce konají pravidelné půlnoční prohlídky s odborníky na paranormální jevy.

Strašidelný Whaley House v Kalifornii

6. Edinburský hrad, Edinburgh, Velká Británie
Edinburský hrad je považován za nejstrašidelnější místo ve Skotsku. Ostatně ve městě najdete stovky agentur, které nabízejí strašidelné prohlídky města i hradu. Staré legendy vypráví o Bezrukém Johnovi, bezhlavé ženě nesoucí dítě v domě Wrychtishousis, o tuláckém psovi, obětech morové epidemie, bezrukém bubeníkovi, duších francouzských vězňů ze Sedmileté války a o spoustě dalších přízracích.

Edinburský hrad

7. Raynham Hall, Norfolk, Velká Británie
Raynham Hall je venkovské sídlo v Norfolku, kde byla pořízena nejslavnější fotografie ducha Dámy v hnědém. Své přízvisko získala podle hnědých šatů z brokátu, jež měla na sobě.

Pravděpodobně se jedná o Dorothu Walpolovou (1686-1726), druhou manželku Charlese Townshenda, který byl proslulý svou násilnou povahou. Když manžel zjistil, že mu byla nevěrná, nechal ji zavřít v jejím pokoji, nesměla se vídat ani s vlastními dětmi.
Zůstala uvězněná na Raynham Hall až do své smrti. První zmínky o jejím zjevení jsou už z roku 1835.

Odtud také pochází nejslavnější fotka ducha na schodech.
zdroj - novinky.cz/cestovani/263771-lincolnuv-duch-ci-zazdena-jeptiska-aneb-nejvyhledavanejsi-strasidelna-mista.html
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 14. dubna 2013 v 13:15 | Reagovat

Ani za nic by mě ta nikdo neviděl :D

2 Merrie Merrie | E-mail | Web | 14. dubna 2013 v 18:47 | Reagovat

Na Londýnsky Tower by som sa chcela ísť pozrieť, ale rozhodne nie preto, že tam straší :D

3 Veri Veri | Web | 14. dubna 2013 v 19:40 | Reagovat

Na duchy celkem věřím, ale spíš by mě tyto místa zajímala po kulturní stránce než po lovu duchů :-)

4 Pukína Pukína | E-mail | Web | 14. dubna 2013 v 22:30 | Reagovat

No, to jsem si tedy dala. Duchařský článek před spaním - já, poseroutka.
Snad mají duchové jinou práci, než mě strašit ve spaní:)

5 Vendy Vendy | Web | 28. dubna 2013 v 20:13 | Reagovat

Ta fotka vypadá opravdu strašidelně.
Ale k těm známým strašidelným místům si připiš jedno nádraží, kde pracuje blogerka jménem Pižlík1, poslední story, co popisovala, vypadala opravdu záhadně. I na nádraží straší.Nebo tam řádí poltergeisti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."