Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Vlasy

5. dubna 2013 v 11:22 | Adri |  Na téma
Vlasy je ta část těla, kterou mám obecně na lidech nejraději. - Samozřejmě ale až za očima. Oči jsou oknem do lidské duše, hodně o nás vypovídají (city, zdraví...), hezky se na ně kouká... ale tenhle článek má být o vlasech, že? Tak si můžete přečíst tu šílenou zpověď vlasofila.


Když mi dneska mamka říkala, že mám pěkné vlasy, souhlasila jsem s ní. I když o ně nějak moc extrémně nepečuju, právě ve mě zasela semínko touhy v tom začít. Protože takové vlasy, jako mám já se v poslední době moc nevidí, cítím tak jakousi zodpovědnost je udržovat při životě. Mám je nenabarvené. Žádný melír, ani barvící šampony, prostě nic. Miluju svoji přírodní barvu vlasů, jsou světle hnědé a občas mi v záři světel připomínají zlatou barvu... Co je na nich ale úplně nejsenzačnější, je fakt, že mám blonďaté přírodní melíry. Ten největší vepředu jde nejvíce vidět. Pár lidí si myslí, že to je melír, a chci být jen zajímavá, když jím tvrdím, že není. Když se tak kouknu kolem sebe na lidi, kteří si vlasy nikdy neobarvili, mají je taky nádherné. Proč je vůbec lidí ničí něčím takovým? Jasně, chápu že některé ženy chtějí zakrýt šediny, ale proč už si sakra hlavu barví i malé děti? Tuhle jsem viděla ve škole jednu malou třeťačku obarvenou na blond. Chce snad být výjimečná tím, že si už tak brzo zničí vlasy? Nechápu... Dřív jsem taky šílela s barvou na vlasy, konkrétně s mixem černé a modré. Nakonec jsem ale řekla ne. Přestože jsou dnešní barvy na vlasy šetrnější než kdysi, pořád to není to pravé ořechové, co si napatlat na hlavu.
Další věc, co mým vlasem přidalo "na kráse", se staly normální věci jako pravidelné stříhání (které sice podstupuju nedobrovolně, protože pro mojí mámu není pět centimetrů stejně tak jako pro mě). Vlasy pravidelně nežehlím - to jen jednou na školním výletě, nefénuju - to zase jen po návštěvě bazénu a nelakuju - to jenom když se mám fotit :D

Sečteno a podtrženo, pokud chcete dodržovat moje postupy na udržování krásných vlasů, nebarvěte si je, fénujte v malé míře, nežehlete a nelakujte. Ovšem pro dnešní vlasofily je tyto pravidla celkem obtížné dodržovat.

Od toho tu máme speciální šampony na mastné vlasy, suché vlasy, krátké vlasy, dlouhé vlasy, vlasy s lupy, vlasy bez lupů, s roztřepenými konečkami, bez roztřepených konečků, pro blond vlasy, pro makové vlasy, pro koleno na hlavě... všelijaké možné balzámy, gely, obklady, laky, zábaly a co já vím, co všechno. V těchto vlasových haraburdích se ale vůbec nevyznám. Popadnu jen Schwarzkopf šampon a balzám a jedu dál. Mrzí mě to, protože na internetu nebo v knížkách lze dohledat mnoho šetrnějších a přírodnějších způsobů... Které se navíc netestují na zvířatech. V jedné knížce jsem natrefila na jakýsi tvarohovo-vajíčkový šampon. Může to znít šíleně, ale když jsem si řekla, že tyhle věci normálně cpu do těla, co by mohly napáchat na povrchu? Takže až mě popadne experimentální nálada, určitě se na to vrhnu. Navíc jsem z té knížky zkoušela i pleťovou vodu s lístků jahodníku a fungovala perfektně.PS: Tenhle článek mohl vyznít egoisticky, když pořád vychvaluju svoje vlasy. Vlastně vychvaluji v něm vlasy obecně, podle jejich střihu můžete poznat, v jaký člověk přibližně je :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Thalia Thalia | Web | 5. dubna 2013 v 15:26 | Reagovat

Když jsem byla malá, měla jsem krásné, dlouhé medově zlaté vlasy. Když mi bylo jedenáct, nevím, co mě to popadlo, nechala jsem si je ostříhat po ramena. Asi za rok jsem toho začala litovat a nechávala si je znovu narůst, pak jsem byla jen u holičky na zastřihnutí konečků a co se nestalo? Měla jsem je z délky po lopatky zpátky u ramen, protože holička to jaksi neodhadla... Teď už je mám zase po lokty, ale už nikdy nebyly tak zdravé, i když je nefénuju, nelakuju, nekulmuju, nežehlím a já nevím co ještě. A tónovacími šampony si pomáhat musím, vlasy mi ztmavly a mají hrozně nevýraznou barvu. Ty šampony to nebarví nijak drasticky, vypadá to jen jako takový lesklejší přeliv, a navíc se asi po měsíci vymyjí..
Pokud máš opravdu tak hezké vlasy, tak ti je moc závidím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."