Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Čtvrtá čakra

20. května 2013 v 11:44 | Adri |  Energie
Čtvrtá čakra - Anaháta, nazývaná také čakra srdce
Barva: zelená, růžová, zlatá
Element: vzduch
Smyslová funkce: hmat
Základní princip: odevzdanost
Část těla: srdce, horní část za hrudníkem, hrudní dutina, spodní část plic, krev, krevní oběh, kůže
Žláza: brzlík - reguluje růst řídí mízní systém v těle. Povzbuzuje a posiluje imunitní systém.
Vyživuje: srdeční a cévní systém, hrudní koš, páteř a ruce

Čakra srdce vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko - emoční centra se třemi horními duchovními. Jejím symbolem je šestiúhelník. Elementem je vzduch a smyslem hmat, což naznačuje nestálost srdce, kontakt, dojetí, přijímání dotyků. Nacházíme zde schopnost vciťovat se, soucítit, naladit ne na druhé, prožívat. Úloha čakry je sjednocení skrze lásku. Každá touha po kontaktu, po splynutí, harmonii a lásce se projevuje prostřednictvím čakry srdce. Ve své očištěné formě je srdce centrem opravdové lásky, které není možno mít či ztratit. Každým záporem vytváříme oddělenost a negativitu. Pozitivní "ano" naproti tomu vytváří vibrace, ve kterých se negativní pocity nemohou udržet a mizí.


Harmonická funkce:
Je-li čakra srdce dokonale otevřená a působí v harmonii s ostatními čakrami, stáváte se prostředníkem lásky. Vibrace dokáží přeměňovat tvůj svět, sjednocovat a usmiřovat. Vyzařuje teplo, lásku a energii, což otvírá srdce ostatních, navozuje důvěru a dává radost. Soucit a ochota jsou pro vás samozřejmostí.

Disharmonická funkce:
Chybná funkce čakry se může projevovat různým způsobem. Např. rádi byste dávali a byli byste tu vždycky pro druhé, nejste však spokojeni se zdrojem lásky. Nebo se cítíte mocní a silní a dáváte tuto sílu jiným, ale nejste schopni přijímat lásku, otevřít se, abyste ji mohli pojmout. Říkáte si možná, že lásku druhých nepotřebujete.

Nedostatečná funkce:
Nedostatečná funkce srdce vás dělá lehce zranitelnými a závislými na lásce a náklonnosti ostatních. Když jste ji odmítnuli, cítíte se hluboce zasaženi, obzvláště pokud jste se jednou otevřeli. Pak se uzavřete do ulity a jste smutní.

Řeč těla:
Děti, které se často postaví do rohu místnosti s rukama překříženýma na prsou, chrání své bolavé srdce. Tento zvyk si nesou až do dospělosti, projevují se tak, kdykoliv potřebují útěchu. Dotyk se stal jedním z nejdůležitějších prvků doplňkových terapií, protože bohužel v dnešní době je mnoho lidí, kterých se po dlouhá léta nikdo nedotkl nebo je nikdo nepohladil.

Jak očistit a harmonizovat čakru:
Účinky přírody:
Každá tichá procházka v nedotknuté přírodě, každý květ přináší poselství lásky - obzvláště růžové květy.

Účinky zvuků: každá klasická hudba

Účinky barev: zelená barva luk nás povzbudí, navozuje sympatie, pocit míru. Jemné vibrace růžové barvy uvolňují zatvrdliny v těle. Vzbuzuje pocit lásky a něhy.

Účinky drahokamů:
Růžový křemen - něžný růžový křemen podporuje jemnost, něhu, lásku, obklopuje duši láskyplnými vibracemi, které léčí rány srdce, vzniklé hrubostí, tvrdostí, nepozorností. Tvá duše se může dále otevírat lásce a lásku dávat.
Turmalín - růžovo-červený turmalír vyvádí z příčin zúžených pocitových struktur, otevírá se a rozšiřuje srdce. Léčí.
Kuncit - podporuje přímočarost, přivádí na cestu bezpodmínečné lásky
Smaragd - je to kámen všeobjímající lásky, posiluje a harmonizuje lásku, dává klid a harmonii, přitahuje léčivé síly.
Nefrit, Jadeit - přináší mír, harmonii, moudrost srdce, spravedlnost, skromnost, uklidňuje srdce, pomáhá při neklidu, podporuje klidné sny

Účinky vůní:
Růžový olej - jeho něžné láskyplné srdce hojí rány srdce. Povzbuzuje a zjemňuje smyslné radosti.


zdroje - upraveno - nakridlechandelu.cz/jednotlive-cakry
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 20. května 2013 v 15:26 | Reagovat

Tohleto je můj největší problém :) Díky za článek, čekala jsem na něj dlouho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."