Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

První čakra

10. května 2013 v 11:33 | Adri |  Energie
První čakra - Muladhara, nazývá se též čakra kořene nebo základní čakra
Barva: červená
Element: země
Smyslová funkce: čich
Základní princip: tělesná vůle - být
Části těla: vše pevné - tzn. kosti, zuby, páteř, nehty, tlusté střevo, prostata, tvorba krve, stavba buněk, konečník
Žláza: Nadledvinky - produkují adrenalin a noradrenalin, které mají za úkol přizpůsobovat krevní oběh momentální potřebě. Tak je tělo připravené k akci a může okamžitě reagovat požadovaným způsobem. Také mají vliv na vyrovnávání teploty v těle.
Vyživuje: tlusté střevo a pohybový aparát

Základní čakra nás spojuje s fyzickým hmotným světem. Dává sílu prosadit se a vytrvat. Převádí kosmické energie na tělesno-pozemskou rovinu, zároveň proudí touto čakrou energie země do celého našeho systému. Působí na budování existence, materiální zabezpečení a uchování si vlastního druhu - rodiny. První čakra je životně důležitý základ a pramen vitální síly pro vyšší čakry. Poskytuje nám pevnou půdu pod nohama, na které si můžeme stavět náš život. První čakra by měla být v rovnováze se sedmou čakrou, abychom si udrželi svou vnitřní rovnováhu. Pokud čakra je otevřená a harmonicky funguje, zažíváme hluboké spojený se zení a jejími tvory, vitalitu, spokojenost, stabilitu a vnitřní sílu. Naopak při zablokování nebo uzavření čakry je tělesná konstrukce slabá a máme málo duševní síly.


Harmonická funkce:
Je-li první čakra otevřená a harmonicky funguje, zažíváme hluboké osobní spojení se zemí a jejími vory, spokojenost, vitalitu, stabilní a vnitřní sílu. Cítíte se být zařazeni do přirozeného běhu života. Zažíváte zemi, kde můžeš dostat všeho, co je zapotřebí - jídlo, bezpečí, ochranu, radost... Tím se otvíráte zemi a vše, co se vám dostává, přijímáte s vděčností.

Disharmonická funkce:
Při jednostranné dominaci nebo chybné funkci této čakry krouží vaše myšlení jen kolem materiálního vlastnictví a jistoty, stejně jako kolem smyslových prožitků... jídla, alkoholu, sexu. To co se vám líbí chcete také vlastnit, aniž by jste přemýšleli o následcích. Zároveň vám může být velmi zatěžko otevřeně brát i dávat. Máte tendenci se pojistit. Neschopnost něčeho se zdát je nezřídka vyjádřena ve formě zácpy a tloušťky. V extrémních případech jednáte předrážděně a hněvivě, zuřivě či agresivně. Nesmírné prosazování vlastních přání.

Nedostatečná funkce:
Při zablokované nebo uzavřené základní čakře je vaše tělesná konzistence slabá a máte málo duševní i fyzické síly na překonávání čehokoliv. Mnoho věcí vám v životě dělá starosti. Možná máte také pocit, že ztrácíte půdu pod nohama nebo se cítíte zcela nepřítomni. Proto vám život připadá jako břímě, ne jako život.

Řeč těla:
Základní čakra je místěna v oblasti křížové kosti, kostrče, konečníku, moč.měchýře a pohlavního otvoru. Když se někdo necítí bezpečně nebo pociťuje úzkost, je běžné, že si tuto oblast chrání rukama nebo nohama. Obtočené nohy kolem sebe značí hlubokou nejistotu a nedostatek sebedůvěry. Tito lidé mají často obranné postavení, odmítají nové myšlenky, které by jim mohly otřást jejich vratkým životem. Nevyrovnanost také můžete vidět u lidí, kteří nejsou schopni klidně stát nebo sedět. Je to výraz jejich pocitu, že neumějí pevně stát na zemi. Také oblasti, kde se v těle nadměrně ukládá tuk, vyjadřuje potřebu ochrany v těchto místech. Velký zadek znamená přání být ochraňován v bezpečí, silné nohy (hlavně u žen) slouží jako záťěž někomu, kdo tu ve skutečnosti nechce být a odráží nejistotu a přecitlivělost.

Nemoci spojené se základní čakrou:
Zácpa, hemeroidy, zánět tlustého střeva, průjem, chladné neprokrvené prsty u nohou a rukou, frekvence močení, zánět močového měchýře, osteoartoza kyčelního klubu, ledvinové kameny, hypertenze, hypotenze, impotence, vrozené deformace chodidel.

Jak čistit a harmonizovat první čakru:
Pozorováním krvavě rudého vycházejícího nebo zapadajícího slunce.

Účinky zvuků:
Je vhodná monotonní hudba se silným zdůrazňovaným rytmem.

Účinky barev:
Aktivuje se jasně svítící červenou barvou.

Účinky drahokamů:
Achát - podporuje vážnost, pevnost, vyrovnanost, pomáhá rozpouštět záporné emoce a chrání vnitřní podstatu člověka. Probouzí postoj úcty k vlastnímu tělu a působí stavebně na rozmnožovací orgány. Plátek řezaného achátu s jeskyňkou krystalickou uprostřed, poskytuje bezpečí a ochranu rostoucímu plodu. Dodává důvěru, ulehčuje porod. (výborný dárek pro těhotné)
Hematit - dává pevnost, sílu, mobilizuje skryté síly, pomáhá při stavech slabosti a podporuje uzdravování po nemoci.
Krvavý jaspis - zeleno-červený jaspis spojuje s elementární silou země. Učí nesobeckosti, skromnosti, posiluje krev, půjčuje vitalitu, stabilitu, trpělivost. Pročišťuje tělo a umožňuje, že si umíme ze síly a klidu vytvořit pocit bezpečí.
Granát - dává životní sílu, vůle, úspěch. Povzbuzuje sexualitu. Pomáhá při nemoci pohlavních orgánů, posiluje krevní oběh.
Červený korál - dodává životní sílu a energii, podporuje tvorbu krve, dává stabilitu a pružnost.
Rubín - energie, harmonie mezi tělesnou a duševní láskou, čistí pleť

Účinky vůní:
Hřebíček - olej hřebíčku pomáhá při uvolňování nahromaděné energie v základní čakře. Podporuje schopnost uvolňovat všechny úzkostné struktury vzniklé z ochrany a bezpečnosti a otevřít se tak čerstvým energiím.

Cedr - vůně cedru spojuje se zemitými silami a podstatou přírody, dodává klid a bezpečí.


zdroje - upraveno - nakridlechandelu.cz/jednotlive-cakry
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 10. května 2013 v 23:17 | Reagovat

Ty kameny máš dobře. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."