Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Třetí čakra

17. května 2013 v 11:22 | Adri |  Energie
Třetí čakra - Manipura, nazývaná též čakra solar plexu, čakra sleziny, žaludku, jater, či čakra pupku
Barva: žlutá a zlatožlutá
Element: oheň
Smyslová funkce: zrak
Část těla: spodní část zad, trávicí systém, žaludek, játra, slezina, dutina břišní, žlučník, nervový systém
Žláza: slinivka břišní (játra), hrají důležitou roli při zpracování a trávení potravy.
Vyživuje: játra, slezinu, zažívací orgány

Třetí čakra je sídlem emocí - hněvu, strachu, viny, žárlivosti, sobectví, nezdravých tužeb. Je přiřazena elementu ohně, což znamená teplo, energie, aktivita. Čakra představuje naše centrum síly. Tudy přijímáme sluneční energii, která kromě toho vyživuje éterické vibrační pole a tím dodává vitalitu také tělu fyzickému a udržuje ho. Třetí čakrou vstupujeme do aktivního vztahu ke třetím lidem. Je to oblast, ze které vychází z našeho těla emoční energie. Odtud, jsou řízeny sympatie a antipatie, schopnost trvalých vazeb a mezilidské vztahy.
Čakra solar-plexu je také v přímém spojení s astrálním vibračním polem, nazývaným také polem přání či žádosti, které jsou nositelem našich emocí. Odpovídající funkci nalezneme na těl. úrovni u jater. Játra ve spolupráci s tráv. systémem analyzují přijatou potravu, nepoužitou oddělují a z použitelného získávají užitečné látky, které pak dodávají na příslušná místa. Čakrou vnímáme přímé vibrace ostatních lidí, když cítíme hrozící nebezpečí - čakra se stáhne, což je obranný mechanismus. Nenastává to, ale v případě, máme-li hodně světla v sobě, které vytváří kolem nás ochranný obal.


Harmonická funkce:
Třetí čakra, když je otevřená a funguje harmonicky, máte v sobě pocit míru, vnitřní harmonie, jste spokojeni s postavením v životě. Můžete být sami se sebou vyrovnáni a zároveň respektujete přání a pocity druhých. Máte v sobě jas, který obklopuje i vaše tělo, chrání vás před negativními vibracemi a vyzařuje do vašeho okolí. Máte-li navíc otevřenou šestou a sedmou čakru, poznáváte, že vše viditelné je složeno z různých vibrací světla. Plní se vám vaše přání, protože jste úzce spjati se silou světla, co si přejete, přitahujete jako magnet.
Třetí čakrou je přijímána sluneční energie. V třetí čakře je rovněž ukotvena ona pomyslná stříbrná nit, která spojuje naše fyzické a astrální tělo.
Rovněž ten, kdo se věnuje nejrůznějším léčitelským technikám, bude mít posílenou činnost srdeční čakry, jelikož léčení sebe i jiných je něco, do čeho musíte jít srdcem, má-li to mít patřičný efekt.

Disharmonická funkce:
Při jednostranném vlivu nebo chybné funkci třetí čakry. Všechno má být podle vašeho názoru, chcete ovládat svůj svět, prosazovat sou moc a dobývat. Avšak cítíte, že jste k tomu hnáni vnitřním neklidem a nespokojeností. Pravděpodobně jste zažili málo uznání a potvrzení sama sebe, proto jste si nemohli vyvinout skutečnou sebeúctu, která se vám nedostávala a kterou teď hledáte ve vnějším světě. Chybí tu vnitřní uvolněnost, připadá vám těžké vypřáhnout a volnit se. Také lehce vybouchnete, ve vaší podrážděnosti se projevuje mnoho hněvu, který jste během času spolykali bez dalšího zpracovávání.

Nedostatečná funkce:
S nedostatečnou funkcí třetí čakry se cítit často bez odvahy a poraženi. Všude vidíte překážky, které se vám stavějí do cesty. V dětství ze strachu, abyste neztratili uznání vychovatelů, rodičů učitelů,... jste potlačili své pocity a spolkli jich víc, než jste dokázali zvládnout. V obtížných situacích máte houpavý strach v žaludku nebo jste nervozní, máte těkavé jednání. Neobvyklé jednání. Neobvyklé zážitky vám přinášejí strach a neklid.

Řeč těla:
Solar plexus je čakra, která nejčastěji potřebuje ochranu, protože touto čakrou člověk vnímá změny vibrace v atmosféře, zvlášť pokud se týkají emocí. Ruce překřížené na žaludku mohou znamenat rozvážnost, ale i že je vám někdo nesympatický. V tomto případě ukazuje na potřebu ochránit se před člověkem.

Nemoci spojené se solar plexem:
Cukrovka, slinivka břišní, zánět slinivky břišní, nemoci jater, žlučové kameny, dvanácterníkový vřed, kýla, jícnový reflux, cliakie (tenké střevo), slezina

Jak očistit a harmonizovat čakru:

Účinky přírody:
Sluníčko koresponduje se světlem, teplem, silou čakry solar-plexu. Pozorování ozářeného pole zralého obilí nebo řepky dá zážitek hojnosti a odezvu na teplo a sílu slunce.

Účinky hudby:
Třetí čakra se aktivuje ohnivými rytmy. K její harmonizaci může být použita orchestrální hudba. Při hyperaktivitě je vhodná každá uvolňující hudba.

Účinky barev:
Třetí čakru posiluje aktivuje žlutá sluneční barva. Oživuje nervovou činnost a myšlení, podporuje kontakt a výměnu s ostatními lidmi. Zabraňuje pocitu únavy, dává veselost, volnost, uklidňuje duševní problémy a onemocnění.

Účinky polodrahokamů:
Tygří oko - podporuje vnější a vnitřní zrak. Zbystřuje rozum a pomáhá poznat vlastní chyby a těžit z nich.
Jantar - dává teplo, naději, radost, ukazuje jak život realizovat, propůjčuje šťastnou ruku při podnikání. V tělesné rovině očišťuje organizmus, vyrovnává trávicí systém, posiluje a čistí játra.
Topas - zlatožlutý topas tě naplňuje silou slunce, prohlubuje vědomí, bdělost, jasnost, radost živost. Zbavuje zatěžujících pocitů, temných myšlenek, což pomáhá při úzkostech a depresích. Posiluje a podporuje tělesné trávení.
Citrín - poskytuje pohodu, teplo, živost, jistotu a naději, pomáhá zpracovat životní zážitky a integrovat je do osobnosti. Přitahuje vnitřní a vnější hojnost, podporuje tě při uskutečňování cílů. V tělesné rovině podporuje vylučovat jedovaté látky, oživuje nervovou činnost.

Účinky vůní:
Levandule - levandulový olej uklidňuje a uvolňuje hyperaktivitu třetí čakry.

Rozmarýn - rozmarýnový olej je obzvlášť vhodný při nedostatečné funkci třetí čakry, oživuje a povzbuzuje, pomáhá překonávat lenost a podporuje připravenost k jednání.

Bergamont - vibrace tohoto oleje, připravovaného z plodů stromy bergamont, v sobě mají mnoho světla. Jeho vůně posiluje životní energie. Dodává sebedůvěru a sebejistotu.


zdroje - upraveno - nakridlechandelu.cz/jednotlive-cakry
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 18. května 2013 v 15:52 | Reagovat

V prvé řadě posílám pozdrav do Francie moje milá zlatá...

...ale teď dál... já jsem nikdy moc na čakry nebyl, spíše posiluju svou vůli, imaginaci (představyschopnost) a ovládání myšlenek. Je to velmi dobré.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."