Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Vydejte se na cestu Vesmírem v pohodlí domova

22. května 2013 v 11:44 | Adri |  Zaujalo mě
Na této adrese najdete úžasný program od společnosti Google zvaný 100,000 Stars - Google chrome experiments. Jak název napovídá, máte možnost si prohlídnout tisíce hvězd v Mléčné dráze a navíc se ještě o nich něco dozvědět. Program jsem našla pouze v angličtině, věřím ale, že vám nedělá problém si název hvězdy přepsat do googlu a dozvědět se něco o ní tam :)
Vše je animované, interaktivní a navíc ve 3D verzi, takže máte pocit, že se vydáváte napříč cesty Vesmírem. Určitě se vám vyplatí spustit "take a tour" a prohlédnout si největší úkazy vesmíru a navíc se něco dozvědět v oboru astronomie a astrofyziky. Program podporuje tyto prohlížeče: Chrome, Safari a Firefox.
History Interactvie Universe je zase program od televizního programu History. Nemá zcela takový rozsah jako program od Google, ale i tak není k zahození. Můžete se zde vydat na procházku po naší sluneční soustavě a také si zopakovat pár Vesmírných útvarů jako je například Černá díra nebo galaxie Andomada.

Google Sky (Google Earth) Jako poslední si uvedeme tuhle klasiku, kteří jistě někteří z vás znají. Tento program si na rozdíl od dvou předchozích musíte stáhnout, ale rozhodně se vám to vyplatí. V tomto programu se porozhlédnete po celé noční obloze pozorovatelnou ze Země. Najdete zde úplně vše - planety, konstelace, galaxie, Měsíc...

Příjemné bloudění po Vesmíru :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 1. června 2013 v 14:41 | Reagovat

To zní lákavě!

2 Vendy Vendy | Web | 1. června 2013 v 14:47 | Reagovat

Koukla jsem na chvíli. Fantastické! Až se mi z toho točí hlava (víření vesmíru)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."