Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Další metody vystupování z těla

6. června 2013 v 11:44 | Adri
V tomto článku vám přináším poněkud netradičnější způsoby oddelění astrálního těla od fyzického. Pokud nevíte o co jde, doporučuji přečíst tento článek o astrálním cestování. Metody nejsou nijak náročné a proto se o ně můžete pokoušet, kdy ostatní techniky selžou. Každému většinou sedne něco jiného, mě je osobně nejvíce sympatické klasické vystupování - pouhé vytlačení astrálního těla z hmotného.

Metoda meditace
Možná vás překvapí, že astrálně cestovat lze i při meditaci. Mnozí též tvrdí, že jde o nejjednodušší způsob, protože některé starší metody opouštění těla si žádají pevné odhodlání a tvrdou práci, meditace nikoliv. Usedněte do křesla, zavřete oči a myslete na něco příjemného. Nechte takto uplynout několik minut a poté začněte postupně uvolňovat veškeré svoje svalstvo, dokud se nebudete cítit uvolnění a ochablí jako hadrová panenka. Vaše tělo je uvolněné. Nyní je třeba, abyste zklidnili svou mysl a ztišili a vyprázdnili své vědomí. Možná, že při tom zažijete neobvyklé pocity jako například: ucítíte chladivý vánek nebo uslyšíte nepříjemné hučení v uších. Ve vašem vědomí se mohou objevit různé tvary a obrazce. Pozorujte je, avšak nedovolte jim, aby ve vás znovu vyvolaly otravné rušivé myšlenky. Až se tedy zcela uvolníte na těle i na duchu, v klidu ležte a čekejte. Možná budete mít pocit, jako kdyby se vám zvětšovala hlava nebo zjistíte, že se jakoby pohybujete. Může to být jemné kývání ze strany na stranu nebo silná vibrace. Není snadné tyto věci nechat proběhnout, aniž byste na ně mysleli. Je však nutné, abyste nepřemýšleli, neboť se jedná o známku toho, že se vaše vědomí chystá opustit fyzické tělo. Pak to náhle přijde. V jediném zlomku vteřiny se ocitnete mimo své fyzické tělo. Pravděpodobně zjistíte, že se vznášíte několik metrů nad ním. Nyní se rozhodněte, kam by jste se rádi vydali. Neanalyzujte to, na co myslíte či co vidíte, jednoduše se nechte unést svými představami a uvidíte, kam vás zavedou. Sledujte vše co nejpozorněji. Dokud váš zážitek trvá, příliš o něm nepřemýšlejte, zhodnotit jej můžete později. Až budete cítit, že je ta správná chvíle, vraťte se do těla. Chvilku vyčkejte, pak napočítejte do pěti a otevřete své hmotné oči nebo pomylete na fyzkcké tělo. Nyní můžete přemýšlet o tom, co jste zažili. Existuje řada způsobů jak meditovat, jste li zvyklí na jinou meditační techniku, zůstaňte u ní.


Metoda houpačky
Toto je obzvlášť příjemná metoda. Začněte jako obvykle postupnou relaxací. Až bude vaše fyzické tělo naprosto uvolněné, představte si, že sedíte na houpačce a houpáte se sem a tam. Soustřeďte se na špičku nosu a temeno hlavy, avšak představujte si, jak se na oné houpačce pohybuje celé vaše tělo. Jak tomu u normální houpačky zbývá, zhoupnete se pokaždé o trochu výš. Výš, výš a výš, dokud nebudete mít pocit, že jste se přehoupli. V nejvyšším bodě oblouku, kdy to už už bude vypadat, že houpačka opíše celý kruh, se v duchu pusťte a pak náhle zjistíte, že jste venku z těla. Bude to zvláštní pocit. V žaludku stále ucítíte, jak byste se ještě stále houpali, avšak zároveň se vám naskytne pohled na vaše hmotné tělo, uvolněné a nehybné. Po několika takovýchto pokusech možná zjistíte, že už nemusíte provádět postupnou relaxaci, nyní již budete moci usednout na kterémkoli místě, zavřít oči a představit si, jak se houpete na houpačce výš a výš, dokud se neoddělíte od svého fyzického těla.

Francouzská metoda
Tuto metodu hojně používali francouzští průkopníci astrálního cestování. Tato metoda by pro vás neměla být těžká, avšak stává se, že mnoho lidí v této metodě uspěje až na druhý pokus. Podle mého názoru je to proto, že je těžké dosáhnout stavu vědomého i nevědomého chtění. Bylo by tedy vhodné, abyste týden předem co nejintenzivněji mysleli na opuštění svého těla. Až budete připraveni začít, zvolte si tichý, klidný večer a jako vždy si zajistěte, že nebudete rušeni. V místnosti by měla být tma a příjemná teplota. Měli byste být sami. Zavřete oči a uvědomte si své dýchání. Poté zaměřte svou pozornost na prsty jedné nohy. Soustřeďte se jen a jen na ně. Vnímejte, jak se v tomto místě od vašeho fyzického těla odděluje jeho astrální dvojník. Jakmile se vím to podaří, učiňte totéž s prsty u druhé nohy. Takto postupujte po celém těle a takto vnímejte, jak se astrální dvojník odděluje od každičké jeho části, dokud nedosáhnete temene hlavy. I v tomto místě své astrální tělo oddělte, takže nyní spočívá volně ve vaší blízkosti. Nyní zaměřte svou pozornost na čelo a silou vůle své astrální tělo přimějte, aby se vzdálilo. Právě v tomto okamžiku vstupuje do hry vědomé a nevědomé chtění. Každou částečkou svého těla si přejte, aby se vaše astrální tělo vydalo na cestu. Než se nadějete, buďte na sebe hledět z výšky stropu.

Další netradiční metody:
Sedněte si uvolněně a zavřete oči. Soustřeďte se na své dýchání. Dýchejte zhluboka a při tom se uvolňujte. Když už jste dostatečně uvolnění a dýcháte pravidelně, představte si jednu z následujících situací:
1.Představte si sami sebe uvnitř velkého kuželu. Vmáčkněte se do jeho vrcholu a pak se jím protlačte ven.
2.Představte si vodní vír a pozorujte sami sebe, jak v něm kolem dokola kroužíte. S každým přiblížením k tomuto víru se stáváte malinkou tečkou, která se zvětšuje, jakmile se z něj opět vynořujete. Až uděláte několik kol, vír vás do sebe vtáhne a vyvrhne ven z těla.
3.Představte si, jak se díváte do zrcadla. Upřeně hleďte na svůj odraz a vizualizujte, jak se do něj přesouvá vaše vědomí.
4.Představte si sami sebe, jak plujete na velké vlně. Když se vlna začne lámat, sledujte, jak vás odnáší s sebou ven z těla.

Všechny tyto obrazy se velmi dobře představují a navíc můžete při dalších cestách zvolit nové metody opouštění těla. Jejich výhodou je, že nejsou náročné na představivost a umožňují vám odpoutat mysl od fyzického těla.


zdroje - upraveno - astralni-cestovani.info
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 7. června 2013 v 19:17 | Reagovat

ahoj,

co konkrétního máš v plánu v astrálním světě ?

zatím čau.

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 7. června 2013 v 19:59 | Reagovat

[1]: tak nic konkrétního zatím nemám, pouze jej zkoumám :)

3 Lukáš Lukáš | Web | 7. června 2013 v 20:16 | Reagovat

[2]: a co jsi zjistila Adrio ?

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 7. června 2013 v 20:26 | Reagovat

[3]: ehm, Adrio? Jak jsem už říkala, zakládám si na oslovení.. ale dobře, nebudu rýpat :D :P

Co jsem zjistila? To se dozvíš v článcích, které do této rubriky budou postupně přibývat :)

5 Lukáš Lukáš | Web | 8. června 2013 v 12:46 | Reagovat

[4]: no přesně tak si říkáš "Adri" nebo jinak řečeno "Adria" (v podstatě).

6 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 8. června 2013 v 13:37 | Reagovat

[5]: no já tě tím pádem taky mohu oslovovat Lukášo...

Jméno Adri se neskloňuje. Mrkni do pravidel češtiny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."