Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Doporučená četba a zdroje

29. června 2013 v 11:44 | Adri |  Dotazy a poradna
Dotaz:
Ahoj,
mohla bych se Tě prosím zeptat z jakých knížek nebo odkud čerpáš informace pro články o esoterice na Tvém blogu? Právě, že se mi moc líbí a chtěla bych si o tom přečíst třeba více. :)
Děkuji za odpověďOdpověď:
Ahoj,
No s těmi informacemi je to trochu těžší - nehledám pouze v knihách, ale pouštím si i různé dokumenty na youtube a dělám si z nich zápisky, nebo na film rovnou poukážu. Čerpám taky z internetu a časopisů (např. Enigma). Z knih ti mohu doporučit klasiku Doreen Virtue, Eckhart Tolle, David Pond (Čakry pro začátečníky), mám také dvě knihy o Tarotových kartách, plno knih o paranormálních jevech.... Pár knih mám přečteno z knihovny, bohužel jsem si ale nezaznamenala jejich jméno... Bylo to psané tak hezky esotericky, ale pro mládež. Kniha mě nadchla, nemohla jsem se od ní odtrhnout...
Knih a autorů znám a mám načteno požehnaně, stačí si jen říct o trochu přesnější obor z esoteriky (např. elementární bytosti, energie nebo léčení). Jinak je spousta dobrých esoterických knih na této stránce: http://knihy.abz.cz/obchod/esoterika nebo zkrátka v každém knihkupectví pod štítkem Esoterika.

Dotaz:
Díky, no řekněme, že se vyloženě nesoustředím konkrétně na jednu oblast, ale zajímá mě tak od všeho něco :) Momentálně si čtu hodně o magických bytostech, konkrétně o dracích na jednich stránkách, ale ani se mi třeba nepodařilo narazit na nějakou odbornou knížku zrovna téhle tématiky. I když je pravda, že magické bytosti asi více řadím do fantasy, než do esoteriky. Jinak jsem už četla pár knížek z knihovny, ale ty byly spíš o historii magie, upalování čarodějnic a prostě co si lidé dřív o magii mysleli. Jinak mě právě zaujalo lucidní snění a astrální cestování, ale co jsem četla u Tebe na blogu, tak se mi líbily i ty čakry , tak jestli bys třeba nedoporučila něco z tohodle, co jsi četla a co Tě zaujalo, nebo zda jsi nenarazila na něco, kde byly ty magické bytosti.

Odpověď:
Tak zkusila bych třeba být tebou knihu Astrální projekce od Petersona - četla jsem pouze úryvky ale chtěla bych si ji rozhodně přečíst později kompletně celou. Na anděly a víly je dobrá Doreen Virtue nebo Diana Cooper, na přírodní bytosti Dora van Gelder a Margot Ruis... Opravdu ale dál nevím, všechno o bytostech se raději dozvídám sama na vlastní kůži, jsem dost skeptická a nevěřím všemu, co kdo napíše :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."