Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Podpora laktace přírodní cestou

9. června 2013 v 11:33 | Adri |  Pro těhotné/kojící
Tuto rubriku jsem založila, abych pomohla maminkám ohledně zdraví, různých tipů a informací. Budu ráda, když ji budete rozšiřovat i vy čtenáři.

HOMEOPATIKA
S největším úspěchem používá na podporu tvorby mléka u matek homeopatikum Ricinus communis o síle 5 CH. Dávkování je pět granulí třikrát až čtyřikrát denně podle potřeby. Dalším lékem, který pomáhá při tvorbě mléka, je Lac caninum, také o síle 5 CH. Při malém množství mléka se doporučuje kombinovat lék s Ricinus communis. Dávkování Lac caninum je pět granulí třikrát denně až do doby, než se prsa nalijí.
Pokud má některá žena opačný problém - více mléka, než dítě stihne spotřebovat, a nalité prsy bolí, je možné využít stejný lék (Ricinus communis), ale v jiném ředění. V síle 30 CH pět granulí jednou denně pomůže matkám snížit množství mléka.


ČAJ NA PODPORU LAKTACE
Potřebovat budete tuto směs: anýz, fenykl, černuchu, kopr, majoránku a meduňku. Vždy po jednom díle.
Postup: Smíchat, zalít vroucí vodou, deset až patnáct minut nechat vylouhovat a pít třikrát denně dokud se situace s mlékem neupraví.

Zkušenosti matek říkají, že zatímco homeopatika zabírají tak do dvou tří dnů, čajům to trvá o něco déle - týden nejméně. Nejlepší je ovšem zkombinovat oba způsoby.

DALŠÍ ZPŮSOBY
Laktaci také podporují teplé obklady na prsa, teplá sprcha či vypití teplého nápoje půl hodiny před kojením dítěte. A taky klid. Nenechte se ničím rozhodit, stresy zastavují tvorbu mléka. Když si nevíte s něčím rady, volejte Laktační ligu nebo porodní bábu, poradí a pomohou vám. Je škoda přijít o blízký a krásný kontakt s dítětem při kojení kvůli pár nevyspalým nocím a stresům z nové životní situace.

Podle porodní báby Kamily Dragovské pomáhá na podporu kojení především fenykl a anýz. Takže kojící žena, která chce, aby se tvořilo co nejvíce mléka, neudělá chybu, když si bude například brambory při vaření dochucovat místo kmínem drceným fenyklem a do chleba při pečení v domácí pekárničce bude zase sypat semínka anýzu.

Kojení podpoří např.
•bylinky, např. fenykl, anýz či kopřiva
•homeopatika, např. Ricinus communis nebo Lac caninum
•teplé obklady, teplá sprcha
•teplý nápoj před kojením
•psychická pohoda


zdroj - vitalia.cz/clanky/kojeni-se-da-podporit-nenasilne/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."